Yedikleri Normal Mi Yoksa Az Mı??

aytunccc123

Arkadaslar 3 aylik kedimi yazliga getirdim ve bugün üçüncü gün sanki daha önce daha fazla yiyordu gibi ama balik yağı veriyordum onu yanima almayi unutmusum acaba balik yağı istah mı açıyordu da çok yiyordu?
Şu an yediklerini sayayım kuru mama tabagini yarım kadar dolduruyorum yavru oldugu icin hep dolu tutuyorum ama çok az yiyor kuru mamayi yani koydugum bile hemen bitmiyor bekliyor tabakta
Birde schesir in pouch yaş mamalarindan veriyorum sabah yarisini öğlen yine birazını ve akşam kalanını veriyorum anca yiyor tabaga hepsini koysam bitirmiyor ve tabakta kalıncada bozulur diye birakmiyorum haliyle
Sizce yeterli geliyor mudur bu kadari?

4 CEVAP

Sıcak havalarda bizde olduğu gibi onların da iştahları azalıyor, bundan dolayı yemeyi azaltmış olabilir. Yeni bir yere gelmenin gerginliğinden de olabilir ama üç gün geçti dediğinize göre şimdiye kadar alışmıştır diye düşünüyorum, günlük ihtiyacını alıyorsa endişelenmeyin.

Emirrckr

Kuru mamayı belki gramaj olarak ölçemezsiniz ama yaş mamaların arkasında günlük kaç paket verilmesi gerektiği yaşına göre yazıyor.
Ben 1 adet diye hatırlıyorum.
O yüzden bence önceden çok yiyormuş şu an normale dönmüş :)
Kuru mamasını az yemesi,yaşadığı ortam değişimi ve stres kaynaklı da olabilir.
Ya da sıcaktan veya son bir ihtimal belki de pek sevmiyordur.
Önceden kuru mamasını çok mu yiyordu?

aytunccc123

Hayir yine aslinda cok

aytunccc123

Yemiyordu annesi ve ablasi yiyordu burda tek oldugu icin az yedigini farkettim yas mama gunde iki paket veriyordum şimdi bir paket yeterli oluyor sanırım evet tavsiye edilende 1 paketti bakarım birazdan