Kedim Çok Aşırı Tüy Döküyor

Coconutbey

Kedim uzun tüylü bir kedi ve çok tüy döküyor bu aralar. Sıcaktan mı nedir anlamadım mamasını yemesinde bir sorun yok ama artık belli miktar yiyip bırakıyor acıkınca gelio yiyor. Havalar çok sıcak ya etkilendiğini düşünüyorum bahar döneminde böyle tüy dökmedi çünkü. Sizce neden olabilir yaşayan var mı?

11 CEVAP

aslihan_e

Mevsimsel, çok normal. Bizdeki tüm kediler yavrusundan yetişkine tüy döküyor. Koltuk örtüleri tüye batıyor şu sıra. Normal zamanda hiç böyle bir şey olmazdı. Sık sık tarayın tüy toplayıcı tarakla.

Cennet29

Kısa tüylü uzun tüylü fark etmeksizin tüm kediler şuan tüy döküyo. Mevsimsel dökülme diye bişey kalmadı cünkü mevsimler birbirine karıştı bi sıcak bi soğuk. Benim kedim aynı mamayı yiyo dökülmezdi normalfe ama suan koltuklar berbat halde düzenli de taramama rağmen. O yüzden yapacak bişey yok

Coconutbey

Canları sağolsun:) bir de çok mayıştı bu aralar yavrum benim ya serin yer arıyor yatmak için

adelinagnc

Hangi mamayi yediği önemli 🙏 hills, royal canin ozellikle orijenle c
Çözebilirsiniz. Mama değiştirmek istemiyorsaniz taze pismis tavuk, tavuk suyu çorbası mama yerine verin her gün en az bir öğün. Balık verin taze pismis (somon ozellikle)

adelinagnc

Hangi mamayi yediği önemli 🙏 hills, royal canin ozellikle orijenle c
Çözebilirsiniz. Mama değiştirmek istemiyorsaniz taze pismis tavuk, tavuk suyu çorbası mama yerine verin her gün en az bir öğün. Balık verin taze pismis (somon ozellikle)

adelinagnc

Hangi mamayi yediği önemli 🙏 hills, royal canin ozellikle orijenle c
Çözebilirsiniz. Mama değiştirmek istemiyorsaniz taze pismis tavuk, tavuk suyu çorbası mama yerine verin her gün en az bir öğün. Balık verin taze pismis (somon ozellikle)

adelinagnc

Hangi mamayi yediği önemli 🙏 hills, royal canin ozellikle orijenle c
Çözebilirsiniz. Mama değiştirmek istemiyorsaniz taze pismis tavuk, tavuk suyu çorbası mama yerine verin her gün en az bir öğün. Balık verin taze pismis (somon ozellikle)

mervedoganay

Benim oğlum da uzun tüylü. Ve tüy dökümü çılgın düzeyde şu günlerde. Mama da az yiyor. Aynı durumdayız yani. Mevsimsel bir durum. Tavandayız şu an düşüşe geçecektir :)

Emirrckr

Bizimde aynı sayılır valla,
Sıcaklardan diye düşünüyorum bende.

Coconutbey

Mamada sorun olacağını düşünmüyorum hills kısır Tuna balıklı olandan yiyor muhtemelen herkeste olduğu gibi sıcaklardan

Coconutbey

Mamada sorun olacağını düşünmüyorum hills kısır Tuna balıklı olandan yiyor muhtemelen herkeste olduğu gibi sıcaklardan