Kedimle Oynayabilecegim Oyunlar Ve Tavsiye Oyuncaklar?

aytunccc123

Arkadaslar 3 aylik kedim onceden anne ve ablasiylaydi haliyle ben bi iple bile oynatiyordum simdi yazliga geldik ve yaninda başka bi kedi yok surekli beraber oynuyoruz
Belli bi rutin yakaladi sabah erken kalkıyor ve oglen 12 ye kadar oyun eğer oyun olmazsa surekli miyavliyor
Öğlen 12 den akşam uzerine kadar mayisik oluyor ve uyuyor
Akşam 6 dan da yine gece 11 e kadar falan oyun oynuyoruz sonra gece boyu uyuyor ama ben yanıma oyuncak almadim zaten dedigim gibi fazla oyuncagi yoktu burda simdi iple yada kagittan topla oynatiyorum ama bi yerden sonra sıkılıyor ekstra ne yapabilirim birde kendi oynayabilecegi oyuncaklar var mi sabah kahvaltiyi bile donusumlu yapiyoruz bi ben yiyorum o ara babam falan oynatiyor sonra ben gidip oynatiyorum onlar yiyor yoksa baya miyavliyor
Bahceye henuz cikarmadim ürkek oldugu için saklanmak kacmak ister diye
Biraz daha buraya alissin istiyorum

9 CEVAP

mervedoganay

Tükenmez kalem kapağı ile oynatabilirsiniz. Alüminyum folyodan minik toplar yapabilirsiniz. Bunlarla kendi de oynar. Birlikte de oynarsınız. Bunları yakalamak için koşuyor benim oğlum baya. Bir de pipete bayılıyor oğlum belki sever sizinki de :)

aytunccc123

Alüminyum folyoda mantikliymis hem cabuk bozulmaz yapisi tesekkur ederim
Evet pipetle de ziplamali oyunlar oynatabilirim
Birde bugun erken uyudu ya sıcaktan mı acaba sabahta çok yememisti şimdi uyuyor diye rahatsiz etmeyeyim dedim

Emirrckr

Oyuncak olarak kurmalı fareler oluyor onlar olabilir,
Peluş bir küçük ayı vs. olabilir hani ısırır oynar falan.
Ayrıca nasıl tarif etsem bilmiyorum ama böyle patileriyle vurduklarında dairesel olarak bir düzenekte dönen toplar var onlar da baya oyalıyor.
Petlebi'den bakabilirsiniz kedi oyuncakları bölümünden.
Yine kedi oltası falan da olabilir.

Emirrckr

Sıcaktandır,sıcaklar yüzünden iştahsız ve daha uykulular bu aralar.
Sabahları ve geceleri hareketli olur,o vakitlerde enerjisini atmasını sağlayın :)

Piyasada dolusuyla kedi oyuncağı var ancak kedi oyuncak dışında her şeyle oynar :) benimkisi çorap, toka gibi şeylere deliriyor mesela (toka boyutuna dikkat edin yutma ihtimali var) küçük zilli toplar da enerjilerini atmakta çok katkı sağlar. Bir kağıt parçasıyla bile saatlerce oynayabilirler. Siz de kedi oltasıyla oynatabilirsiniz, bir ip bile işinizi görecektir.

catkittycat

yerinizde olsam oyuncak almazdim cunku ilgilerini cekmiyor cekse de ilk gun oynayip birakiyorlar. yine de alacagim diyorsaniz internette turuncu renk 3 tane cember ustuste toplari donen bi oyuncak var onlar ilgisini cekebilir belki bi de kedi otlu fare oyuncagi alabilirsiniz

Eylem_Ozdemir

Kediden kediye değişiklik gösteriyor ben oğluma ne oyuncak aldım o gidiyor top yaptığımız market fişlerini kovalıyor ya da bilekliklerimi çalıp halının altına saklıyor (bileklik saklamak favori aktivitesi) ama senelerdir sevdiği tek oyuncağı minik faresi. hiçbir özelliği yok küçük tüylü fareyi arkadaş edindi mama yerken mama kabına koyuyor bazen su kabının içine atıyor, uyurken faresine sarılıyor, bir yere kaçırıp alamadığında ağlıyor. zamanla en favori oyuncağı belli olur diye tahmin ediyorum :)

aytunccc123

Şu market fişlerinden yapılan toplari benimkide cok seviyor acikcasi şimdilik iple ve bu toplarla oyaliyorum yine arada da mandallarla oynuyor
Soruyu actigimda sanırım pek alismamisti bu yeni ortama birazda ondan sürekli beni yaninda istiyordu
Şimdi tek basina bile kosturup oynuyor hele bu saatlerde

aytunccc123

Ama fare alabilirim evet umarim benimkide öyle sever