Erkek Kedinin Kızgınlığı Kaç Gün Sürer?

Rabike

İkinci kedim Bobo'yu bayramda memlekette sahiplendik. Cins ve ev kedisi ancak kısır değil. Geçen hafta pazartesi günü İzmir'e evimize geldik. O günden beri hem çişini hem de kakasını kum kabına yapmak konusunda istikrarlı değil. Bazen kum kabına yapıyor, çoğunlukla da mobilyalara (neyseki önlem alıp her yeri alezle kapladım). Özellikle yaptığı yere koydum kum kabını. Bu sabah bir baktım. Çişler kakalar kum kabının etrafında ama kesinlikle içinde değil. Bunun kızgınlıkla bir ilgisi olabilir mi bu birinci sorum. Garip miyavlamalar ve diğer kısır erkek kedime hallenmeler oldu geçen hafta, şimdi bıraktı o işi. Buna ragmen hala kızgınlıkta olabilir mi, kaç gün sürer bu meret, bu da ikinci sorum. Not: kısırlaştırma günü yarın, umarım sonrasında her şey düzelir.

4 CEVAP

Emirrckr

Erkek kedilerde kızgınlık dönemi belli dönemler yoğunlaşır,hafifler ama asla tam olarak sonlanmaz.
Kısırlaştırdıktan sonra zamanla normale dönecektir :)

Rabike

Bu arada idrar püskürtme davranışı da aynen devam.

Rabike

Umarım normale döner. Çok zor günler geçiriyoruz. Tüm elektroniklerin üstünü posetlerle kapattık. Mobilyaların hepsi örtülü. Perili eve döndük iyice. İdrar kokusu da cabası. Her an her yere püskürtüyor. Tekli koltuğu örtmemistim, ona püskürtmüs. Her gün deterjanlıyorum koltuğu. Bu idrar kokusuna bir çözüm var mı acaba?

msfkaya

RS clean temizlik spreyi var kesinlikle koku bırakmıyor net tavsiye ederim.