1 Su Bardağı Mama Kaç Gr

Fistik23

1 su bardağı mama kaç gr yapar ortalama

10 CEVAP

esrab34

1 kahve fincanı 1 öğün yapıyor tam olarak neyi bulmak istiyosun:)

blue_hpood

her mama aynı ölçüde olmaz ki. fincanla sadece mililitre ölçebilirsiniz. daha detaylı, gramajı gramajına vermek istiyorsanız hassas mutfak terazileri var, en doğru hesabı o verir ya da atıyorum bir öğünü 30 gram veriyorsanız 30 gram ağırlığında bir şeyle elinizde kıyaslayabilirsiniz. ben göz kararı bir de avucuma alıp tahmini ağırlığına göre veriyorum.

Fistik23

Yani basit bir soruydu tartan varsa şu gramaj geliyor diyebilir her mama farklı gramajlarda veriliyor biliyorum su bardağı kaç gr yapar ortalama onu soruyorum

Fistik23

Esrap34 ben günlük 1 su bardağı veriyorum

Durukj

Sorduğunuz sorunun kesin bir cevabı yok, çünkü mama markasına ve şekline göre bardakta alınan gramaj değişebilir. Ancak ortalama olarak, 1 su bardağı mama 60-80 gram arası alır. Bu durumda, 30 gram mama yaklaşık yarım su bardağı eder.
Bardak ölçüsü kullanmak yerine,daha hassas bir ölçüm için tartı kullanmanızı tavsiye ederim. Böylece kedinizin ihtiyacı olan miktarda mama vermiş olursunuz.

AyseMia

1 su bardağı mama az değil 100 gramı geçer. Ben hassas mutfak terazisi ile 60 gramlık mama için ölçtüğümde plastik pet bardağın hepsini dolduramamıştı bile, üstten 3 çizgi boş kalmıştı düşünün. Su bardağı ki 250 ml'likten bahsediyorsak çok fazla alır. Obez olabilir kediniz dikkat edin derim.

AyseMia

Pet bardakların sıvı kapasitesi de genelde 180 ml oluyor bu arada. Oradan yola çıkarak farkı hesaplayabilirsiniz.

Fistik23

Teşekkür ederim zaten artık 1 bardak yemiyor hava çok sıcak sürekli su içiyor mamaya akşamları serinlikte düşüyor bazen

Mehmet163727

Tanecik boyutundan farkı olabilir ama 1 bardak kuru mama ortalama 160 gr kadar olabilir

Fistik23

160 Gr fazla 60 Gr yazıyor üstünde