Kedim Kumuna Gitmeden Önce Evi Dolaşıyor???

Benim kedim doğurdu emziriyor kediler üst katta duruyorlar. Kedim bu yüzden yavrularını bırakıp aşağı kata gelmiyor pek. Tuvaleti geldiği zaman hep evin her yerini dolaşıp ondan sonra koşa koşa kuma gidiyor. Sizce neden????

4 CEVAP

ursaminor

Emziren kedi durumunda mama, su ve kum kaplarının annenin yakınında olması gerekir. Çünkü anne kedi yavrularından uzun süre ayrı kalmak istemez içgüdüsel olarak.
(Bu arada kum kabı kediye yakın ama mama ve su kabından uzak olmalıdır. Mesela sola kum kabı koyulduysa sağ karşısına mama ve su kabı koyulmalıdır. Bunlar yakın olmamalı birbirine.)
Aranması da kendine daha uygun ve yakın bir yer aramasından kaynaklanıyordur.

5 adım ötesinde zaten yani zor bir yerde değil yakınında ama kuma gitmek yerine aşağı inip evi dolaşıyor ondan sonra koşa koşa yukarı çıkıyor yani kum onların olduğu yerde ama o ilk aşağı iniyor .hem çok yakın değil mamasına hem uzak değil

ursaminor

Eskiden kumu nerede duruyordu? Alt katta mı?

Hayır hep üst katta hiç aşağı indirmedik