10 Gün Önce Kısırlaşan Kedim Kızgınlıkta Gibi Davranıyo?

nazenininci

Kedimi 10-15 gün önce kısırlaştırdık hatta dikişleri bugün alınmıştı. Ama bugün kısır gibi davranıyor kapının önünde miyavlıyor falan. Doktoruna şiödi yazamıyorum gece geç oldu ama bu normal mi? Acaba bugün veterinere giderken dışarı çıktı diye yine dışarı mı çıkmak istiyor anlamadım…

3 CEVAP

Merhaba. Daha sonra kedinizle nasıl bir süreç geçirdiniz? Şimdi biz de o süreçten geçiyoruz da...

nazenininci

Merhaba çok geç görüyorum ama sonradan aynı sorunu yaşayanlara fikir olsun diye yazayım. Benim kedim biraz miyavladı ama sonra dışarıyı unuttu miyavlamayo da bıraktı.

Zeytinbey

Kısırlaştırma operasyonu geçiren bebislerde hormonlar bir süre daha hala salgilandigi icin hemen operasyon sonrası kesilmez. Bir süre daha devam eder daha sonra geçer. Disi kedinizin kisirlastirmasinin üzerinden aylar yıllar geçmesine rağmen hala kizginliga giriyorsa icerde yumurta parçası kalma olasılığı olabilir ultrason ile kontrol edilip alınması gerekir.