Kedimin Böcek Yemesi Sorun Yaratır Mı?

Nurbaran

Biliyorum kedilerin doğasında var ama sinekleri kelebekleri çekirgeleri yemeye başladı. Önce biraz oyun oynuyor sonra ağzında geveleyip yemeye başlıyor. Bi sorun yaratır mı onun için?

11 CEVAP

riuhole

Bizimki de manyak gibi sinek avlıyor görmediğim zamanlarda yiyor da. Pek bir zararını görmedim açıkçası :D sen güzelim mamaları etleri tavukları yeme git öcük böcük ye hay allahım :Dd

Bilgeylmz

Eger yanınızda bu harekeyi gösteriyorsa bırakın oynasın ama sonra yemeye çalısırsa bir peçete ile hemen alın ve çope atın. Bilmiyorum pek iyi birşey olduğu söylenemez bocek yemesinin...

Bilgeylmz

Siz kediyi oradan uzaklaştırın yani kediyi geri çekin ve ona bağırın dikkati dağılacaktır. Bu fırsatı kullanıp hemen böceği alın. Yani ben böyle yapıyorum.

ursaminor

İç-dış parazit aşıları tamsa bir sorun olmaz.
O zaten kendisine zararlı olan böcekleri yemez. Mesela yeşil fosforlu bir zeytin böceği var iğreniyor Fıstık ondan patisine değse saatlerce yalıyor kokusu gitsin diye :D

Benim kuzenimin kedisinin veterineri sinek yemesin demiş ama bilmiyorum

Nurbaran

Öyle bir durumda dokunmamıza pek izin vermiyor..

Nurbaran

Aşıları tam o konuda rahatım oyun oynayınca da kıyamıyorum :) bakalım napacaz :)

riuhole

Gördüğümde engel oluyorum tabi canım zaten güvenlik amaçlı sineklikler olduğundan evde sinek yazın bile çok nadir oluyor.

Infernus

Kediler avcı canlılar avlanmak hoşlarına gidiyor. Benimki de sinekleri yakalar ama yemez biraz zor oldu ama öyle eğittim. Getirir sineği ben peçeteyle alıp atarım en sevdiği ödül mamasını kapar. Deneyebilirsiniz.

Kedimekim

Sinekler kediler de kalp kurduna neden oluyormus ben bir sinek gorunce direkt ya sinegi kovaliyorum ya da kedimi uzaklastiriyorum.

limtrf

benim kedim çok avcıdır bir sinek görürse 2-3 dk içinde midesine indirir. bir zararını görmedim. başında çok korkmuştum ama durduramıyorum ne yazık ki. sineklik taktırdık tüm pencerelere kapıdan bacadan gireni de yiyor ne yapalım :)