Tatile Gideceğim Bahçede Beslediğim Kediyi Ne Yapacağım

Durukj

Merhaba, bahçede ve sokakta beslediğim bir çok kedi var. Bir hafta sonra 3-5 günlük bir tatile çıkacağım. Bahçede beslediğim hasta bir kedi vardı, onu iyileştirmek için daha derneklerin yanıtını bekliyorum. Ben eğer haftaya tatile gidersem bu kediye ne olacak? Çok zayıf ve korkak bir kedi, beni görmezse ne yapar bilmiyorum. Site yöneticisi de onu görünce hemen kediyi korkutarak kaçırmaya çalışıyor, bir tek ben varken yapmıyor bunu. Eğer böyle olursa da sokağa kaçar, sokağa çıkınca da geri gelmesini bilmiyor. Sabahtan akşama kadar bizim sitenin önünde durup benim gelmemi bekliyor. Sokakta da bir sürü köpek ve büyük kedi var, ona zarar verebilirler. Hem ben tatilden gelince tedavisini başlatmayı düşünüyorum, çünkü şu an o kadar acil değil. Hem dernekler de daha cevap vermedi bana. Eğer tedavisini yaparlarsa geri döndüğünde benden desteğe ihtiyacı olur, çok korkak çünkü. Veterinere giderse aşırı korkar, geri döndüğünde bir kaç güne düzelmez diye düşünüyorum, bu yüzden bana ihtiyacı var. Ne yapabilirim, yardımcı olursanız sevinirim.

8 CEVAP

Hlykls

Kedi zaten hastaymış, öylece bırakıp tatile gitmek içinize sinmeyecektir, o yüzden veterinere bırakıp tedavi altında 7 24 orada tutulması en mantıklısı. Siz yokken hasta, zayıf ve korkak bir halde sokakta kalmasındansa 3 4 gün veterinerde bir kafeste ilaçları verilip dinlenmesi daha makul.

Ketonmanya

Merhabalar.

Yapabileceğiniz tek şey, güveneceğiniz birini bulup siz tatildeyken ona emanet etmek. Başka bir yolu yok gibi görünüyor. :(

Bol patili günler dilerim.

Emirrckr

3-5 günlük ise bir veteriner kliniğiyle görüşün derim.
Orda bırakmanızı bende önermem yani bakabilecek bir güvenilir biri olsa gayet iyi olurdu ama yönetici falan istemiyor diyorsunuz,yokluğunuzda kovalayabilir hiç belli olmaz.

kang14

Sanirim acil bir durumu olmadigi icin suanlik tatile gidip sokakta birakacaksiniz?Tedaviye baslatmak icin iyice kotulesmesi mi lazim yani? Nerden biliyorsunuz durumunun o kadar kotu ve acileyeti olmadigini? Hayvan hastaysa daha da ilerlemeden goturun ki para konusunda da daha da sikinti cekmezsiniz. Rahatsizligi ilerlerse tedavi suresi de uzar ilaclar da degisir vs vs. Ayrica derneklerdeb medet ummayi birakin tedavi icin. Derneklerin borcu boyunu geciyor. Madem sizin karsinizia cikmis tedavisini yaptirin bu kadar basit. Dernekteb alacaginiz tek yardim sahiplendirne ilani ve guvenilir veteriner bilgisidir. Karsiniza cikan hayvanlari kendiniz tedavi ettirin. Sizin gibiler yuzunden dernekler diger hayvanlara besleyeni bile ilgileneni bile olmayan hayvanlara el uzatamiyor!

Durukj

Güvendiğim yok maalesef güvendiğim kişiler de tatilde şu an sitede belki besleyebilecek bir çocuk var ama o da çocuk olduğu için pek anlayacağını sanmıyorum

Durukj

Hlykls cevabınız için teşekkürler
Ben de öyle yapmayı düşünüyorum ama veterinerde öyle kalması biraz pahalı olur gibi geliyor bende eğer veteriner fiyatları fazla gelirse belediye veterinerinde tedavi etmeyi düşünmüyordum ama yine de sorarım veterinere belki olur

Durukj

Birazdan görüşeceğim yanlış yazmışım site yöneticisi değil de site görevlisi istemiyor site yöneticisinin kedilerle bir sorunu yok sadece site görevlisinin nedense benle bir sorunu var

Durukj

Durumum çok iyi olmadığı için ve öğrenci olduğum için bana verilen bir öneri üzerinden derneklere başvurdum cevap alamadım kedinin hastalığının acil olmadığını biliyorum bu kedi öylece karşıma çıkmadı kaç aydır bakımını yapıyorum hastalandığında elimden geldiğince onu iyileştirmeye çalışıyorum ailem tatile gidelim dediği için ben de bir şey diyemedim zaten tatile daha sonra gitmeye karar verdik bu hafta mutlaka veterinere götüreceğim yanımda kedi çantası olmadığı için hemen bugün veya yarın götüremiyorum bir yerden sipariş ettim onun gelmesini bekliyorum l