Salya Akması

mehmet456

Bahçemde beslediğm kedimin ağzının sol kısmından yaklaşık 1 aydır salya akıyor.Bazen ağzının kenarında sarı balgamsı bir şekilde birikiyor.Yemek yemesinde sıkıntı yok.Sorduğum bir veteriner antibiyotik vermemi söyledi.Sizce hangi antibiyotikten hangi dozla vermeliyim?

3 CEVAP

somnium

kafanıza göre antibiyotik vermeniz hayvan için çok tehlikeli. lütfen muayene edilmesi için bir veteriner hekime götürün. lakin konuştuğunuz veteriner hekime götürmenizi önermem, resmen muayenesiz antibiyotik vermenizi söylemiş. inanamıyorum. ağzına bakılması lazım. diş etlerinde herhangi bir sıkıntı olabilir, ki salyadan bahsediyorsunuz.

Superisi814

Kedinin ağız sorunu olabilir, dış ve diş eti sorunu olabilir .Bazı daha zor hastaliklarda yine salya akması gözlemlenebilir.Genelde bu durumlarda hekimler antibiyotik başlanmasi gerekebilir der.Antibiyotik başlayın demez .
Onu da inceleyip ram teşhisle kendisi verir . Şaşırdım

enopro12

Salya akan kedilerde duduğum kadar kuduz oluyormuş ama diş eti konusu daha muhtemel geldi bana siz gene başka bir veteriner e götürün...