Kedim Nefes Nefese Kalıyor

Coconutbey

Merhaba kedim sıcaklardan dolayı muhtemelen bugün akşam 2 kez nefes nefese kaldı ağzı açık şekilde durdu bikaç dakka. Evimiz de çok sıcak camlar hep açık zaten vantilatör de açık ama başka napabiliriz önerisi olan var mı? Elimi ıslattım sürdüm kafasından vücuduna doğru ama doğru mu sizce yaptığım? Biz bile evin içinde duramıyoruz zor duruyoruz sıcaktan :/

1 CEVAP

AyseMia

Stresli bir durum ile karşılaşmadıysa muhtemelen sıcaklardandır diye düşünüyorum ben de. Kedi ve köpekler pati altlarından terlerler, pati altlarını soğuk su ile ıslatın, fısfıs şişelerini soğuk su ile doldurup sıkabilirsiniz, fısfıstan korkuyorsa tarağına sıkıp tarayın önce geriye sonra ileriye doğru, deriye nüfus etmeli soğuk su. Bu şekilde özellikle sıcağın yoğun hissedildiği sabah ve öğle saatlerinde uygulayın, ceryanda kalmasın yine de ama ne olur ne olmaz. Suyunu da günde birkaç kez değiştirin ılıyacaktır gün içinde, içine buz küpleri atabilirsiniz hem serinletir hem de onları yakalamaya çalışırken daha çok su içmesini sağlayabilir. 😇