Hava Cok Sicak Buzlu Su Vermeli Miyim??

aytunccc123

Arkadaslar 3 aylik kedim bu kadar sicaga alışık değildi suan sahil kentindeyiz ve aşırı nemli arti sicak
Boğucu bi hava var kediminde enerjisi hiç yok oyun dahi oynamiyor sürekli yerlerde yatiyor bazen ağzı açık nefes alıyor belli ki sicakliyor birde normalde apartman alt katta yasadiklari için orasi serindi şimdi bi anda hiç alışık değil sicaga geldi
Sadece geceleri hareketli oluyor oynatmaya calisiyorum ama haliyle sonra yatiyoruz enerjisini atamayıp sıkılacak diyede korkuyorum
Serinlemesi için neler yapabilirim buzlu su bogazlarina zarar verir mi sonuçta henüz bi yavru kedi?
Zaten bu saatler hep uyuyor yerlerde yatarak ama en azindan aksam uzeri biraz onu açmak oynatmak istiyorum enerjisini atabilsin diye

9 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Vereceğiniz oda sıcaklığında suyuna küçük bir parça buz atabilirsiniz. Ama hava gerçekten o kadar sıcak ki, koyacağınız buzlu suyun ılınması yarım saat bile sürmeyecektir. :(
Eğer sürekli evdeyseniz suyuna sık sık buz takviyesi yaparak suyun soğuk kalmasını sağlayabilirsiniz. Bir de tabii ki öyle bir yer var mı bilmiyorum ama evin en az sıcak yerinde bulundurun suyunu.

Bol patili günler dilerim. :)

tengrist

Suyu serinletecek kadar bir kaç tane atabilirsiniz zaten hemen ılıyor.

Mehmet163727

Ilık su içine birkaç parça buz atabilirsiniz ama ben kedime özel bir havlu seçtim bazen onu ıslatıp ıslatıp kedimi serinletiyorum

aytunccc123

Tamamdır çok tesekkur ederim iki arada kalmistim kimileri atın falan diyordu okuyordum ama emin olamadim sonucta yavru kedi diye neyse bugün çok şükür hava rüzgarlandi eski enerjisine döndü şuan kosturup oynuyor ama bu aşırı sıcaklarda madem artık buz da koyayım en azından soğuk tutar bi süre genellikle evdeyim zaten takip ediyorum onu

aytunccc123

O da olabilirmis evet havluyu peki nasil yapıyorsunuz yere mi yayiyorsunuz üstüne yatiyor yada kedinizin üzerini mi siliyorsunuz havluyla

Emirrckr

Evet içerisine atabilirsiniz suyun.
Birde serinletmek için ellerinizi hafifçe ıslayıp üzerine sürün kedinizin.
O da ferahlatacaktır :)

ugurcil

buzlu ve musluk suyu vermeyin boğazını ağrıtır.

Mehmet163727

Havluyu ıslatıp vücudunu saracak şekilde biraz masaj yapabilirsiniz ferahlatir bu yöntem

Cennet29

Buzu abartırsanız boğazları ağrır bizler gibi alışık değiller bu tarz şeylere. Ben yazda olsa hiç soğuk bir şey vermiyorum. Elinizi ıslatıp üzerinde gezdirirseniz ferahlıyorlar birde kurutma makinesinden korkmuyorsa düşük ayarda soğuk üfleyen ayarında serinletebilirsiniz