Kedim Gece Çok Fazla Miyavlıyor.

CIHAN0650

Merhaba tekir cinsi 7 aylık kedimiz var. Son 1 aydır geceleri aşırı derecede miyavlıyor, hafta içerisinde işte olduğumuz için akşam ilgilenebiliyoruz. Hafta sonları ise ilgilendiğimiz halde durum yine aynı şekilde devam ediyor. Görüşlerinizi alabilir miyim?

14 CEVAP

aleyn

kızgınlığa girmiş olabilir mi?

DEMET92

kızgınlığa girmiştir büyük ihtimal. veterinerinize gösterin zamanı geldiyse çiftleştirmeyi düşünmüyorsanız kısırlaştırın

CIHAN0650

1 yaşından önce kızgınlığa girebilir mi ?

Mischka

1 yașından önce kızgınlık bașlar fakat 1 hatta 1buçuk yaștan önce çiftleșmenin sağlıklı olmayacağini biliyorum.

DEMET92

girebilir tabi . buradaki ilanlara bakarsanız 6 yada 7 aylık kısırlaştırılmış kediler var. olabiliyor ama en iyisini veterineriniz bilir bir gösterin muayene etsin derim

MinelG

Benim kedim de geceleri çok fazla bağırmaya başlamıştı ilgilenmeme rağmen bağırıyordu ben de oyun saatini değiştirdim geceleri deli gibi koşturup oyun oynuyoruz yatmadan önce böylece o da yorulup geceleri ses çıkarmıyor :) yatmadan önce onu yorun

MinelG

4 aylıkken bile kızgınlığa girebiliyorlar kediden kediye değişiyor :)

Cesminurr

Kızgınlara girmiş olabilir öyleyse eğer kulaklarını ıslatın ve poposuna yavaş yavaş vurun sakinleştiriyor...

canakavi

@Cesminur ilk defa duyuyorum bu yöntemi

Simbat

Kızgınlık olduğunu düşünmüyorum. Belki yeterince oyun oynayamıyor , ilgisizliğinizden şikayetçi de olabilir.

Cesminurr

@canakavi bende ilk defa duymuştum kedim 25 gün önce doğum yaptı şimdi evden gitmek istiyor onu da sokaktan bulup getirmiştim yöntemi uyguladım işe yaradı :)

ecemomer

Kesinlikle kızgınlık döneminden dolayı yapıyor.Benim ki de 7-8 aylıkken böyle olmuştu korktum ve kızgınlık dönemi olamaz daha çok küçük diye veterinere götürdüm gece yarısı.Ama veterineri kızgınlık dönemine girdiğini ve erken dönemde de bu belirtilerin olabileceğni ve miyavlamalarının bir süre sonra geçeceğini söyledi öyle de oldu :)

buddha_bar

Eve kedi otu yetistirin geceleri kedinin yanina birakin kafayo bulup bulup yatsin

SAKIZLAMIA

kedi 7 aylıkken kızgınlığa girebilir mi bilmiyorum. bence onu rahatsız eden başka birşey var