Mamasını Yemiyor

Hilsk

Merhabalar. Kedimi bugün kısırlaştırdım. Suyundan içmiyor mamasını yemiyor. Yaş mama verdim kuru mama ikisini de reddetti. Meo ödül mamasını çok seviyor hatta en sevdiği şey ondan versem ağır mı olur ne yapmalıyım

10 CEVAP

HaydutveNazli

Hava da çok sıcak o acıkınca yer çok evham yapmayın biraz halsiz olabilir ama nefes alışverişini arada inceleyin geçmiş olsun

Hilsk

@HaydutveNazli çok teşekkür ederim cevabın için ❤️ kuzum stresli ben stresliyim. Nefes alışverişini inceleyin derken yaşam belirtileri için mi söylediniz :(

Cennet29

İlk gün kuru mamasını ısıramıyorlar ben yaş mama yedirmiştiim. Birde yağsız tuzsuz tavuk yada et haşlayıp suyuyla birlikte onu yedirmiştim. Rondodan geçirebilirsiniz püre yada çorba gibi olursa daha kolay beslenir. Ben bi kaç gün bu tarz besledim sonra yavaş yavaş kuru mama yemeye başladı

Hilsk

@cennet29 çok teşekkür ederim cevabınız için ama ağzını bile açmıyor iki mamayı da denedim. Veterinerle konuştuk eğer yemezse içmezse yarın serum takalım dedi dilerim devam etmez ❤️

Ahudr

Ama zaten bugün kısırlastirmissiniz anestezinin etkisi gecti mi yemek yemesi icin daha erken sanki bizim vet aynı gun degil ertesi gün yedirmemi söylemisti saat 16:00 da almistik ertesi sabah 11:00 de yemisti ilk yemegini

Hilsk

@Ahudr sabah erken saatlerde kısırlaştırıldı. Serum da verilmiş. 2 gibi aldım. Veterinerimiz akşam mamasını verebilirsin dedi hatta yemezse yarın serum takarız tekrar dedi inşallah saatler geçtikçe iştahı açılır. 1 damla su içmese bile bugün tuvaletine çıkmış hem büyük hem küçük bilemedim. Teşekkür ederim cevabınız için ❤️

Ahudr

Serumda verilmis normaldir bence yememesi endişe etmeyin.

Hilsk

@HaydutveNazli çok teşekkür ederim cevabın için ❤️ kuzum stresli ben stresliyim. Nefes alışverişini inceleyin derken yaşam belirtileri için mi söylediniz :(

Hilsk

@Ahudr çok teşekkür ederim 🌸

HaydutveNazli

Nasıl oldunuz? Nefes alışverişi olası bir komplikasyon içindi benim kızım çok kötü olmuştı o yüzden 🥲