Kedim Soğan Yedi

LilaMiaLuna

Merhaba arkadaşlar
Soğan turşu acı biber ve maydanoz tarzı şeylerin olduğu bir salata yapmıştım ve masaya koydum geldiğimde kedim soğan yemiş mi bilmiyorum ama bir şey yemiş gibi ağzını diliyle temizliyordu ve ağzı soğan kokuyordu aynı zamanda tabaktan 1 tane de minik bir soğan düşmüştü. Yani asıl demek istediğim kedim soğan yediyse bu kedime zarar verir mi? Ne yapmalıyım?

4 CEVAP

somnium

kedilerde soğan tüketiminin, kırmızı kan hücrelerini etkilediğini ve kansızlığa yol açtığı söyleniyor. sanırım bu seferlik bir şey olmaz, sanırım az yemiş. lakin siz en iyisi 12-14 saat aralığında kedinizi gözlemleyin. 12-14 arasında tamamen vücudundan sindirip atacaktır. önemli olan o saat aralığında bir sorun yaşayıp-yaşamadığınız.

Mehmet163727

Kedilerin soğan yiyeceğini pek sanmıyorum. Benim bahçemde beslediğim deli bir sarmanım var bulduğu herşeyi yer ama o bile soğan yemiyor siz yine de emin olabilmek için bir süre kedinizi gözlemleyin

cat_expert

Bence de yememiştir kokusu keskin şeyleri yemezler hele ev kedileri daha seçicidir bu konuda.

Hadi yemiş olsa da bir kere yemesinden bir şey olmaz.

LilaMiaLuna

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Çok şükür herhangi bir problem yaratmafı kedimde. Tekrardan teşekkür ederim.