Kedimi Nasıl Serinletirim

Sevilayyyyy

Arkadaşlar merhaba, kedimle yeni bir eve taşındık üç gün oldu taşınalı. İstanbul'da yaşıyoruz kiralar inanılmaz pahalı ve uzun süredir aramamıza rağmen kendimize uygun bir yer bulamadık. En sonunda fiyatı da uygun diye çatı katı bir yere taşındık. Taşınmaz olaydık gerçi böyle diyorum ama altetnatif olarak hiçbir seçenek kalmamıştı ne yazık ki. Şimdi çatı katı olmasından mütevellit dışarıdaki sıcaklıklar birse burası on. Ben haftanın üç günü çalışıyorum, bu hafta kedimin eve alışma sürecinde yanında olmak için izin aldım ama haftaya başlayacağım tekrar mesaiye. Taşındığımız yere hemen camlara ve terasa file yaptırdım. Gündüzleri camlar full açık oluyor, terası açmıyorum mermer ateş gibi oluyor kedimin patisi zarar görür diye akşamları da terası açıyorum serinliyor. Ama asıl sorun gündüzler ve benim çalışacak olmam. File winblock ama güvenip açık bırakıp gidemem çünkü 12 saat boyunca gelmiyorum işe gidince, bu kadar saat camlar açık kalırsa aklımı sıyırırım dışarıda. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum kedim buraya geldiğimizden beri dili dışarıda gündüzleri köpekler gibi hiç öyle yapmazdı bu evde yapıyor normal olarak camı açmama rağmen böyle. Vantilatör var ama onu işe gidince 12 saat açık bırakmayı göze alamam hem hasta olabilir hem bir kaza çıkabilir mazallah. Camları açık bırakamam dediğim gibi ne olursa olsun güvenemiyorum. Geriye bir tek banyo kalıyor banyo serin oluyor diğer yerlere göre ama her yer kapalı olursa orası serin kalır mı bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım kafayı yiyeceğim düşünmekten

3 CEVAP

Mrkofte

Merhaba filelere güvenmeyip açmamanız çok iyi. Kediyi serinletmek icin suyuna iki üç buz küpü yapip suyuna atarsaniz serinleyebilir onun disinda havluyu soguk suyla islatip gün içerisinde nerelerde daha çok duruyor yada genelde uyuduğu bölgeye doğru islak havluyu koyarsaniz onun uzerine yatip serinletilebilir çoğu kedi sahipleri yaz aylarinda bunu yapiyor

Sezgek

Bir arkadaşımdan duymuştum buz torbaları alıp havluyla sararak çeşitli yerlere koyabilirsiniz gelip üzerine yatıyor diyordu çatı katı gerçekten ekstrem sıcak oluyordur bir de daha şok yaş mama verebilirsiniz özellikle böyle jöleli değil de schesir suda haşlanmış olanlar gibi ya da ekstra siz de su katabilrsiniz böylelikle su akımını da arttırırsınız ama bunun dışında ekstra bir şey yapmanız da zor ama şöyle düşünün Adana sıcakların da sokakta yaşayan canlar var ben mesela geçen bir tane gördüm aynı dediğiniz gibi köpekler gibi soluyordu önce panik oldum bir rahatsızlığı var diye ama anladım ki bebekleri var meme başından belli hemen iki paket yaş mama aldım marketten belki aldığım suyu içmez diye onları yediği gibi toparladı sonra da su verdim biraz içti ve gitti büyük ihtimal yavrularını beslemeye gitti 🥹 inşlh bütün canlar bu sıcakları kazasız belasız atlatırlar ha son anda aklıma geldi camları açmaya korkuyorum demişsiniz ama hava akımı olacak bir açıklık bırakırsanız iyi olur çünkü bu kadar sıcakta bir de hava akımı olmazsa sera etkisi olacağı iyice ısı artar yani nasıl olur bilmiyorum ama bir şekilde bir açıklık bırakmak şart ben mesela evde olmayacaksam yatak odasının camını açık bırakıp kapısını kilitliyorum bizim Kapının altı baya geniş ordan bit hava akımı oluyor tuvalet havalandırması ile bir fare bütçeniz varsa black out ya da koyu bir fon perde alıp giren ışığı azaltabilirsiniz black out da kötü olabilir hayvanın gün kavramı bozulabilir

Ahudr

Güneşlikler çekili olmalı en azından bir kısmı.Hava girisi cok önemli camlari mutlaka vasistas yaptirin ustten acilsin en azindan.Birde internet satışı olan kışın sıcak yazın serin tutan jelli minderler var onlari arastirin