Kedim Tıraş Sonrası Eski Haline Ne Zaman Döner?

m3rt

Merhaba kedim 10 aylık. Bugün ilk tıraşını yaptırmak istedim fakat pişman oldum çünkü depresyona girdi ve çok üzgün görünüyor. Depresyondan çıkması ne kadar zaman alır, tüyleri ne zaman kendini toparlar?

2 CEVAP

IIREMMM

Lütfen bir sağlık sorunu yoksa sırf tüy döküyor falan diye traş ettirmeyin şu hayvanları ya !! Hiç tahammül edemiyorum böyle şeylere,açın okuyun traşın fiziksel ve psikolojik olarak kedinize verebileceği zararları,
örneğin; traşlı bölge güneş ışınlarına daha fazla maruz kalacağı için daha fazla ısınır, yaz döneminde tüyleri traş edilen hayvanlar serinlemez yani aksine sıcağı daha fazla hisseder, o bölgelerde mantar oluşma riski de cabası! (tam da bununla ilgili instagramda veteriner hekim barış ulutaş'ın gönderisini inceleyebilirsiniz),bir kez yaptırmışsınız en azından tekrar aynı hataya düşmeyin diye yazıyorum bu önerileri bu arada
Ne zaman kendisini toparlayacağı da bence değişir ,keşke buradan fikir alacağınıza veteriner hekiminize traş ettirmeden önce ne gibi sorunlar olabileceğini sorsaydınız, bir sağlık sorunu olmadığı sürece özellikle yaz döneminde ve mevsim geçişlerinde tüy döküyor diye keyfi olarak hayvanları traş eden hekimleri de anlamakta zorlanıyorum açıkçası

Mehmet163727

Umarım sağlık sorunu vardır da bu yüzden tras ettirmişsinizdir. Tras depresyona sokabiliyor