Yeni Sahiplendiğim Yavrum Kedim Çok Hırçın...

isa_bella

Bu yavru kediyi sokakta buldum ve ayağı kırıktı. Veterinere götürdüm ve ameliyat oldu , 3-4 haftaya yakın bir süre veterinerde kaldı. Ondan sonra onu eve getirdim, zaten evde bir kedim daha var. Evdeki kedim de veterinerde 3 hafta kalıp gelmişti ama geldiği gibi hemen kendisi alışmıştı ama yeni gelen böyle değil bir kere yavaştan sevmeye çalıştım elimi tırmaladı sert bir şekilde ve yanına yaklaşınca sürekli tıslıyor. Ondan sonra 1 hafta kendi haline bıraktık. Sürekli koltuk altlarından geziyor ya da yatıyor, acıkınca ya da tuvalete gitmek istediğinde köşeden ufak ufak gidiyor. Onun dışında bugün yine dokunmaya çalıştım ama yine ısırıp tırmaladı. Bir öneriniz var mıdır ?

1 CEVAP

Emirrckr

Demek ki yabani ve ürkek bir kedi.
Veterinerde de ekstra strese girmiştir zaten.
Bence kendi haline bırakmaya devam edin,sürekli sinerek gezmesi ve saklanması henüz alışmadığını gösterir.
Önce ortama alışsın,sizde ödül maması vs. yedirerek güven kazandırmaya çalışın.
Ayrıca bol bol oyuna çağırın ilk zamanlar reddeder büyük ihtimal ama sonrasında karşı koyamamaya başlayacak.
O kendisi istemeden sevmeye çalışmayın.