Orta Segment Kedi Maması Önerisi (Felicia Vs Pro Performance)

EmineDemir

Anket

Felicia
(5 oy)
Properformance
(5 oy)
Başka bir mama bul
(8 oy)
Toplam (18 oy)

Merhaba benim yetişkin 1 yaşında kisir olmayan uzun tüylü dişi kedim var . Ona mama arıyorum ama malum fiyatlar çok yüksek orta segment kilosi (100-170) lira arası mama arıyorum. Şimdilik iki tane mama buldum ikisi de Türk üretim. Şuan resimdeki Pro performance kuzulu (alttaki içerik ona ait) kullanıyorum, birde Felicia somonlu (üstteki) nin içeriğini güzel gibime geldi.

İki tane büyük fark var Felicia hidrolize somon proteini derken , properformance direkt kuzu etini ön plana çıkarıyor, biri hidrolize biri normal yani. Bu yönden properformance önde gözükse de, taurin yönünden de felicia çok önde gibi. Sizce ne yöne tercih yapmalıyım?

14 CEVAP

Nermintaskin012

Bütçesi orta olan birine premium segment mama önermeniz pekte bir işe yaramaz.

Öncelikle, fiyatları uygun olan mamalarda saf et genelde bulunmaz ama bulunan öneriler vereyim size.
Mystic içerik olarak gayet güzel bir mama ama her kediye hitap etmeyebilir gözlemlemeniz gerekir.
Golosi olabilir içinde gerçek et var
Matisse olabilir nd'nin alt segment maması
Zorlarsanız bozita veya sanabelle olabilir.
Obvian var onun da içeriği güzel ve hatırladığım kadarıyla 1 kg paketlerinde gerçek et bulunuyordu.

Öncelik olarak gerçek et olan bu mamalara yönelmeniz tavsiyemdir.
Bunun dışında dediğiniz gibi felicia olabilir. Ama felicia, prochoice ve bonacibo hemen hemen aynı içerikteler. tercih yaparken bunu göz önünde bulundurun. Ama bonacibo için yan etkisi olan bir mama diyorlar.
Lavital var birde, bir dönem kullanmıştım, bir sorun çıkarmadı.

Şimdi şu şekil önerilerimi sıralayayım,

Bozita, sanabelle, mystic, obvian, golosi, matisse, lavital, felicia, prochoice, bonacibo
Sıralamam bu şekilde ama mystic güvenilir gelmeyebilir, bozita ve sanabelle bütçenizi aşabilir. en makul seçenek obvian ve golosi bunlara bir bakın derim

Cennet29

Felicia ve bonacibo içeriği birebir aydı. Felicianın fiyatı daha yüksek diye daha kaliyeli sanılıyor. Sanabelle alabalıklının 2 kilosu 330 fln içerisinde de %25 gerçek et var. Bu fiyata bulabileceğiniz en iyi mamalardan biri. Trndyl da mavi reyon adlı mağazadan alıyorum

ozanesk

Bu fiyat skalasında yazdığınız mamalar yerine Optimeal, Sanabelle, Royal Canin bulunabilir. Hatta 1800 lira civarına çıkarsanız Royal Canin Fit32 15 kg bile alınabilir.

EmineDemir

Petlebi logoyu tam properformance 'in taurin bilgisinin oraya koymus :1200 mg/kg yazıyor orada

EmineDemir

Başka mama onerilerinize de açığım, yeterki içeriği güzel olsun ,bütçeme uygun olsun😊

Cemalchief

Tekir degilse bu mamalari onermem malesef ilerde sorun olur

EmineDemir

Tekir değil ,cins. hangi mamaları önerirsiniz

Cemalchief

Virbac>nd>proplan>hills>royal canin sirasilya ben kendim sahsen virbac kullaniyorum memnunum

seninisesmr

proplan koku yapıyor

EmineDemir

Şuan toplu mama alacak bütçem yok ama brit çare hakkında ne düşünüyorsunuz, onu da bir baskasi önerdi bana. Özellikle tüy sağlığı için maması var beyaz pakette , benim kedim de uzun tüylü olduğundan biraz ona meyillendim. Sanabelle,bozita ve brit care arasındayım.

EmineDemir

Şuan toplu mama alacak bütçem yok ama brit çare hakkında ne düşünüyorsunuz, onu da bir baskasi önerdi bana. Özellikle tüy sağlığı için maması var beyaz pakette , benim kedim de uzun tüylü olduğundan biraz ona meyillendim. Sanabelle,bozita ve brit care arasındayım.

Cennet29

Brit care de çok ishal şikayeti var o yüzden önermem

Engin-34

Prochoice yaklaşık üç aydır kullanıyorum herhangi bir sıkıntı olmadı daha önce proplan felicia kullaniyordum

KimJeongguk

Kediniz cinsse kendinizden kısıp gerekirse kedinize iyi mama alın. İlerde veteriner masrafı olarak döner o paralar iyi mama yemezse.