Kedim 3 Gün Yalnız Kalacak

queenaden

Merhaba iyi günler ameliyat olacağım için zorunlu olarak kedimi 3 gün evde yalnız bırakmak zorunda kalacağım 2 buçuk yaşında kısır tekir bugüne kadar hiç 7-8 saatten fazla yalnız kalmadı ve eve geldiğimde yanımdan ayrılmıyor çok sıkılmış oluyor benden başka kimseye yanaşmıyor korkuyor. Tecrübeli veliler varsa birkaç sorum olacak havalar malum çok sıcak balkon kapısına kedi sinekliği yaptırdım ancak herhangi bir durumda açılmasından korktuğum için açık bırakmak istemiyorum kapalı tutacağım acaba sıcaktan çok bunalır bir zararı olur mu? bir arkadaşım günde bir kez 10-15dk gelecek ancak dediğim gibi korktuğu için korkup saklanacak ve oyun oynamayacak bundan dolayı da çok endişeliyim sizlerin varsa tecrübeniz benimle paylaşır mısınız? başka birine bir pet pansiyona da kesinlikle bırakmak istemiyorum alışkın olduğu ortamdan hem de insanlardan çok daha fazla rahatsız olacak çünkü.

11 CEVAP

Prensesmincir

3 gün sorun değil,mama su bolca bırakıp gönül rahatlığı ile bırakabilirsiniz

buusracikk

Merhaba, aynı durumu bende yaşamıştım ameliyat oldum 3 gün evde yoktum üst komşumuza anahtar bıraktım gün içinde 2 3 kez dolandı. Evin birkaç yerine mama bırakabilirsiniz aynı şekilde farklı yerlerde su da koyabilirsiniz. Evi dolanacak biri varsa endişelenmeyin tek başına sıkılabilir kediniz ama en azından kontrol altında. Evden çıkmadan önce etrafa iyice bakın açıkta ip, toka, bıçak, makas, yiyebileceği boyutta küçük nesneleri bırakmamaya özen gösterin. Çok geçmiş olsun 🌸

Ekiiinnn

Evin farklı yerlerine mama ve şu bırakmalısınız (kedinizin çok uğradığı yerler). Camları kesinlikle kapatın, onun için tehlikeli olan, sevmediği şeyleri ortadan kaldırın derim ki üç gün boyunca bunun rahatsızlığıyla durmasın. Arkadaşınız geldikçe eğer yapabilecekse sadece kumunu temizlemeli bence. Geldikçe camları açmalı. Balkon camı aralıklı olsun (kedinizin sığmayacağı şekilde). Balkon camının önüne ağır, yani devrilmez ve çekilmez bir şey koyarsanız hem kendinizin havasız kalmaz hem de balkona çıkamaz.

Ekiiinnn

Evin farklı yerlerine mama ve şu bırakmalısınız (kedinizin çok uğradığı yerler). Camları kesinlikle kapatın, onun için tehlikeli olan, sevmediği şeyleri ortadan kaldırın derim ki üç gün boyunca bunun rahatsızlığıyla durmasın. Arkadaşınız geldikçe eğer yapabilecekse sadece kumunu temizlemeli bence. Geldikçe camları açmalı. Balkon camı aralıklı olsun (kedinizin sığmayacağı şekilde). Balkon camının önüne ağır, yani devrilmez ve çekilmez bir şey koyarsanız hem kendinizin havasız kalmaz hem de balkona çıkamaz.

mama su kaplarını güzelce yıkasın bol bol su kabı koysun evin en çok gezdiği noktalarına mümkünse kırılmayacak kaplar olsun ve fayansta dursun koşmayacağı çarpmayacağı yerlerde. suların da çoğuna buzlar eklesin o kadar az kalıp gidecekse. üstten de kesinlikle cam açmasın vasistas olarak aman dikkat etsin. eviniz nasıl çok güvenli ve kediler için fileli mi bilmiyorum rüzgar gelen ve güvenli bir cam varsa sadece o odanın kalsın kapısında ağırlık olsun. güzel yaş mamalar sıvı ödüller verin arkadaşınız geldikçe versin sevdiği olta vs varsa oynatmayı denesin bu sayede belki saklanmaz gelir. biz öyle yapmıştık zil çaldığı an saklanan kediler çıkıp oynuyordu dlşkhfşdkfh ikinci kedisini sahiplendirdiğim hanımefendinin kedilerine bakmıştık bi süreliğine biraz vakit geçiriyorduk rica ederseniz belki biraz daha uzun durursa alışabilir en azından bi 20 25 dk.

Prensesmincir

3 gün sorun değil,mama su bolca bırakıp gönül rahatlığı ile bırakabilirsiniz

queenaden

rüzgar estiğinde sinekliğin esneyip açılmasından korkuyorum. banyonun havalandırma yeri açık olacak evde gölgelik yerler hep oluyor bu yüzden hiç cam açmasak diyorum bu konuda fikriniz ne olur acaba çok rahatsız olur mu tecrübe eden oldu mu?

queenaden

standart sineklik değil başta da belirttiğim gibi yırtılmaz kedi sinekliği

ZulalSavas

Kediler 7 güne kadar evde kalabilir mamasini suyunu yeterli koymayi unutmayin

blue_hpood

sineklik dediğiniz bildiğimiz sineklikse onu siz varken de açmamalısınız, bilginize. file veya tel olmalı.

Catsusam

Kapı kollarını arkadan bağlayın.