Bilgisi Olan Var Mı?

Fotoğrafta gördüğünüz gibi belirli olan tek bölgede dökülme yaşandı, lütfen sadece bilgili olanlar yanıtlasın.

7 CEVAP

Sezgek

Bu konu ile ilgili çok başlık var alerji, mantar, egzema, başlıklarını ayrı ayrı aratıp okursanız yorumları kedinizin lezyonu ile ilgili en yakın bulgulardan bir çıkarım yapabilirsiniz ama mantar olup olmadığını kesin anlamak için mor ışıkla çakışması lazım benim oyum yüksek ihtimal Gıda alerjisi yönünde geçmiş olsun

Ketonmanya

Merhabalar.

Öncelikle soru soracağınız zaman soru başlığına da sorununuzla ilgili ibareler eklerseniz çok daha sağlıklı olacaktır. Böylece kendi sorunuyla ilgili başlık açmak yerine önceden açılmış başlık var mı diye aratanlar, belki de cevapları sizin başlığınızın altında olan sorularına sizin sayenizde cevap bulabileceklerdir.

Sorunuzun cevabına gelince, basit bir egzamadan ciddi bir mantar hastalığına kadar geniş bir yelpazede yer alan ihtimaller var bu döküntü için. En sağlıklı sonucu veteriner hekim kontrolünde alabilirsiniz.

Bol patili günler dilerim. :)

Sezgek

Virbac yapmaz yorumu kadar yanlış bir yprum daha görmedim benim yavrum da Gıda alerjisi var tatilde annemler de maması var sanıyordum yokmuş tam da bayrama gidiyorduk netten söylesem geçilecekti ben de dedim kızımın alerjisi var almışken virbac alayım dedim ve sonuç yara yani virbac da yara yaptı kızım da bu Gıda alerjisinin mamanın kalitesiyle alakası yok yani

kiwikid

şu an aynı sorunu ben de kedimde yaşıyorum tek bir yerde değil 2-3 yerde böyle dökülmelerle beraber yaralar oluştu. mantar diye şüphelenip veterinere götürdüm fakat mamadan kaynaklı alerjik reaksiyon göstermiş dedi. şurup verdi onu kullanıyorum, boyunluk da taktım çünkü kaşıdıkça daha çok tahriş ediyor

Cennet29

Hangi mamayı kullanıyosunuz aromasını değişip başka mamaya geçebilirsiniz. Gözlemleyin azalırsa anlarsınız alerjiden olduğunu

2 yıldır Virbac mama kullanıyoruz, bu sorunu yaşayan kedimiz dahil toplamda 4 kedimiz var hiç böyle bir sorun yaşamadık.

ugurcil

VİRBAC yapmaz, ben de veriyorum kedilerime. Böcek ısırmış olabilir, yaş ya da ödül maması da yapmış olabilir. Ben ikisinden süphelendim kedimde. Tentürtiyotla temizleyip terramycin sürdüm geçti 1 haftada.