Yavru Kedim İshal

KedicikUzum

Merhabalar, 12 Ekim'de gece hayatıma aniden bir yavru girdi. Komşumuzun oğlu getirdi, bir arkadaşı bu kediyi Trabzon'da botanik park diye bir yer var belki Trabzon'da olanlar bilir, ordan annesinden ayırıp cam bir kümes gibi bir şeye kilitlemis. 5 gün boyunca ne yemek ne su vermiş yanında da durmamış. Çocuk bulmuş kediyi demiş ki ben bu yavruyu alıyorum, o da demiş ki al ben ilgilenmiyorum. Çocuk dediğim şeytan 13 yaşlarında. Her neyse ben kediye bakıyorum, 6 haftalık diye tahmin ediyorum, çok tatlı bir şey. Tek sorun yaklaşık 20 saattir ishali var, gerçi bu sabah henüz kaka yapmadi ama dün saat 14 gibi ilk ishalini gördüm. Henüz asi yaptirmadim zaten çok korkuyor. Ne yapmam gerekiyor , eğer bu gün gecmezse yarın veterinere getirmeyi düşünüyorum, 3. Gün gecmezse sıkıntı diye okudum. Bol su veriyorum çok hareketli, bu arada ishalinin sütten dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü çocuk kediyi bulunca süt vermiş ben de suyla karıştırıp vermiştim evde mama yok. Kedyi ve kakasını ekliyorum

4 CEVAP

Mmtklndr

İmkanınız varsa önce veterinere götürün sağlık kontrolünü yaptırın götüremem derseniz evde yapabileceğiniz şey ise tavuk göğsü haşlayıp verebilirsiniz daha faydalı olur kesinlikle süt vermeyin süt yerine laktozsuz kefir verebilirsiniz

Dobbyko

12 Ekim ne alaka onu anlayamadim ama 6 haftalık kedi ya kediler için satılan süt tozundan içer ya da yiyebiliyorsa kuru mama yer. Bence siz hemen veterinere götürün yavrular dayanıksız olur. O size gerekli bilgiyi verir. Süte su da katsanız yavru kediyi ishal yapar.

KedicikUzum

12 ekim yazmışım 12 temmuz olacaktı

KedicikUzum

Teşekkür ederm cevaplarınız için yavrunun beslenmesine dikkat edince düzeldi sorunu