Kedim İçin Doğru Mama Ve Kumu Bulamıyorum.

Ekiiinnn

Merhaba. 3 aylık civarında bir kedim var yani kısacası yavru kedi sahibiyim. Ama her ne kadar araştırma yapsamda onun için doğru mama ve kumu bulamadım. Kumu bitti ve çöpe attım kısacası ne kullandım hatırlamıyorum. Zaten sabit bir mama ve kum kullanmıyorum. Aç kalmaması için de marketten energy cat food aldım ve şu an onu kullanıyorum. İyi mi kötü mü bilmiyorum ama kedim yiyor ve bir terslik yok. Acilen mama ve kum tavsiyesine ihtiyacım var.

10 CEVAP

IIREMMM

kum olarak da reflex markasının kumu çok övülüyor, everclean da çok kaliteli ama magicsand markası çok tozutuyor ve topaklanması da iyi değil,biz bir dönem proline ve sandy kullanmıştık ve memnunduk, vancat de kullandık ama son üretilen versiyonlarının yapısı biraz değişmiş sanırım beğenilmemeye başlandığı için almadık,şu an da lindocat ve catexpert markasını karıştırarak kullanıyoruz,tozutma az ve topaklanması da iyi diyebilirim şu an için biz memnunuz

Ketonmanya

Merhabalar.

Öncelikle şunu söylemeliyim, en iyi mama kedinize iyi gelen mamadır. Tabii içerikleri en temiz olanlar arasından. Örneğin en iyi, en pahalı markanın tavuklu maması, kanatlı etine alerjik bünyesi olan bir kediye iyi gelmezken bir başkasının aman tavukludan kaçayım da tüyleri güzel olsun diyerek yöneldiği yine o pahalı markanın somonlu maması onun kedisine iyi gelmeyebilir. Burada kedinize en iyi gelecek mamayı deneyerek bulmalısınız. Genel kalitesi iyi, içeriği **********lardan bütçenize uygun, sürekli alabileceğiniz birkaç tanesini belirleyip bir mamayı en az 6 ay aralıksız kullanmak koşuluyla dönüşümlü olarak kullanın. Sürekli bir ondan bir ona geçmeyin, aynı mamayı dediğim gibi en az 6 ay kadar kullanın ki mamanın kediniz üzerindeki etkisini gözlemleyebileceğiniz kadar vaktiniz olsun. Sonrasında da kullanırken kedinizi en enerjik ve mutlu gördüğünüz, kedinizin tüy yapısını en sağlıklı gördüğünüz mamayla devam edin. Unutmayın, bir mama ne kadar mükemmel içerikte olursa olsun o mamanın iyiliği, sizin kedinize iyi geldiği kadardır.

Bol patili günler dilerim. :)

Berrefilizzz

N&D kitten tavuk nar ben kedime yetiskin olanını kullaniyordum kedime en iyi gelen mamaydi tabii kediden kediye değişir

Nermintaskin012

Bütçenizi söylerseniz ona göre öneri yapabilirim

IIREMMM

market kuru ve yaş mamalarını kullanmayın lütfen (whiskas,felix gibi markalar oluyorlar genelde aman uzak durun), biz kedimiz yavruyken o dönem proplan kitten kullanmıştık deneyebilirsiniz siz de, biraz daha kaliteli bir mama almak isterseniz de yukarıda yazıldığı gibi N&D kitten deneyebilirsiniz

Hilsk

Benim kedim eve ilk geldiğinde etraftakiler tüylerinden ve çelimsizliğinden dolayı çok çirkin derlerdi. Eski sahibi royal canın kullandığını iddia ediyordu. Ama bilmiyorum tabi. Sonra nd kitten tavuk va narlıya geçtim. Birden canlandı. Tüyleri parladı kendine geldi. Ama kum için neyi denesem sorun oldu. Ya koku yaptı çişi tutmuyor ya da tozutuyor

stellabennett

sabit bir kum ve mama kullanmalısınız yoksa sürekli farklı mama yemekten sindirim sistemi bozulur kumu da sürekli değiştirince bundan hoşlanmayabilir bütçenizi bilsem daha iyi öneri sunardım kum için herhangi bir marka sunmuyorum ama parfümsüz kumları tercih etmeniz en iyisi olur mama olarak da N&D Sanabelle Hill’s bunlar iyi mamalar içlerinden birini deneyip gözlemlersiniz kedinize iyi gelip gelmediğini kaka kıvamından iştahından deri sağlığından tüy parlaklığı ve dökülmemesinden anlayabilirsiniz

Coconutbey

Hills mama güzel bütçemi zorlar diyorsanız da felicia alın. Kum olarak kediniz alerjik ise bastet kum alın toz ve koku yok

Dobbyko

Tozutmasın, koku hapsetsin iyi topaklansin derseniz natural bastet bentonit kum öneririm. Tek sıkıntısı çok hafif bir kum ve eve fazlaca dagilabiliyor. Kedinizin sağlıklı büyümesini istiyorsanız mamasını sürekli değiştirmeyin. İçerik okumayı öğrenin mesela içinde et oranı yüksek olan mamalar tercih etmeye çalışın. Bütçeniz ne kadar bilemiyorum tabi. ND kitten, proplan kitten, sanabelle kitten vs. Kullanabilirsiniz. Mamalar arasında rotasyon yapmak isterseniz en az 4 5 ay bekleyin. Mamayı bir anda değiştirmek yerine eski ve yeni mamayı karıştırarak değiştirin.
Sağlıkla büyüsün kediniz.🤍

blue_hpood

en başta tabii ki durumunuz varsa çiğ besleme. yoksa taste of wild, acana, orijen veya n&d öneririm.
kum olarak da elbette çam peleti, bigcat önerebilirim.