Hala Mama Yemiyor

Hilsk

Merhabalar cuma akşamı kedimin mama yemediğini yazmıştım. Cuma günü sabah saatlerinde kısırlaştırıldı. Öğlen eve getirdim. O günden beri hiçbir şey yemedi sadece su içiyor. Cumartesi günü antibiyotik için götürdüğümde tekrar serum takıldı. Bugün pazar oldu ama 1 gram mama bile yemedi. Veteriner zamanla yiyeceğini söylüyor ama bu iştahsızlık değil ağzını açmıyor bile en sevdiği mamaları ödülleri veriyorum dilini bile çıkarmıyor. İnternette yazılanları görüp ağlıyorum psikolojim bozuldu ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin

9 CEVAP

Hilsk

Yürüyüşü hareketleri normale döndü. Sadece dinleniyor ve benden uzak kalmak istiyor. Eskiden ismiyle seslendiğimde gelirdi yanıma ama şimdi onlarca kez seslenmeme rağmen duymazlıktan geliyor. İnşallah eski haline döner kuzum. Cevaplarınız için çoook teşekkür ederim. Gerçekten içimi çok rahatlattınız çok yardımcı oldunuz gerçekten ❤️

AyseMia

Merhabalar, operasyon katı anestezi ile mi yapılmıştı? Kaç defa kustu şimdiye kadar? İdrar ve dışkılama durumları nasıl? İyi bir tahmin için bu bilgilere ihtiyacım var.

Hilsk

Gaz anestezi ile oldu. Sadece eve getirdiğimde kustu geldiği gün açken idrarını yaptı hem büyük hem küçük. Ama sonrasında sadece su içtiği ve serum aldığı için sadece çişini yapıyor. Antibiyotik ve serum için veterinere götürdüğümde tam alırken taşıma çantasına da işemiş. Benden uzak duruyor mümkün olduğunca ameliyat öncesine kadar hiç ayrılmadık. Evimize geldiğinden beri neredeyse hiç ayrı kalmadık gün içinde bile. Ama bana karşı da çok çekingen şuan. Psikolojik mi yoksa fiziksel mi anlayamıyorum. Çok teşekkür ederim cevabınız için ❤️

Ahudr

Farkli bir veterine daha gösterme imkaniniz varsa iyi olur bence

Hilsk

Teşekkür ederim cevabınız için ❤️ öyle yapacağım sanırım

AyseMia

Yürüyüşü, hareketleri nasıl? Anesteziyi atamamış gibi bir hali var mı halen? Gaz anestezi ile yapılıp, üzerinden de 2 gün geçtiği için iştahı eskisi gibi olmalı normal şartlarda. Ben de kızımı gaz anestezi ile kısırlaştırdım ve 24 saat yoğun bakımda müşahede altında tutulduktan sonra ertesi gün öğle saatlerinde eve getirdiğimde gayet iyiydi iştahı, ki normalde de pek iştahlı değildir. Bu akşama kadar bekleyin, belki narkozu tam olarak atamadığından midesi almıyordur, bu akşam da yemezse yaş mamayı biraz sulandırıp çay kaşığı ile ağzından akıtın. Zorla biraz da olsa bu şekilde yedirin, biraz da malt macun yedirin birkaç cm kadar. Kusma ve dışkılama yeterince olduğunda narkoz etkisinden daha hızlı çıkacaktır, inşallah en geç yarına kendisi yemeye başlar. Hekim'imiz operasyondan sonra 2-3 gün yememesi, içmemesi normal demişti lakin bence bu katı anestezi için geçerli, gaz anestezide çok daha hızlı ayılıyorlar çünkü. Tabii gaz anestezi de olsa duyarlılığı kediden kediye değişiyor maalesef. Çok geçmiş olsun. 🙏

AyseMia

Ayrıca antibiyotiği Hekim'inizin önerdiği süre boyunca (enjeksiyon yada hap olarak) yaptırmayı ihmal etmeyin, hayati önem taşıyor.

AyseMia

Ne demek, rica ederim. Anestezinin etkisinden çabucak çıkıp en yakın zamanda eski haline döner umarım miniğiniz. Tekrardan çok geçmiş olsun, sevgiler.

Canimyavrum

Geçen sene benim kızımda kısırlaştı .we aynı sorunlar bizdede oldu .we teşhis akciger ödemi cigerleri kontrol edilmeli kesinlikle .