Reflex Kedi Maması Kedilerde Tüy Döküyor Mu Ve Sağlıklı Mi?

Miaahanim

Reflex kedi maması kedilerde tüy döküyor mu ve sağlıklı mi? Alan varsa cevaplayabilir mi

4 CEVAP

Biz kedimizi ilk eve getirdiğimizde anne sahibi bize sütten kesildikten sonra Reflex'e alıştırdıklarını ve Reflex devam etmemizi önermişti. Ancak, kedimizi götürdüğümüz hiçbir veteriner önermiyor. Mümkünse bitmesini beklemeden mama değiştirin diyen veteriner bile vardı 🤷🏻

mei

Ucuz oldugu icin okulda kedilere reflex veriyordu hocalarimiz. Kedimi eve getirdigimde bir sure daha reflexe devam ettim ama asiri tuy dokuyordu. Veteriner de bunun normal olmadigini soyleyip mama degistirmem gerektigini soyledi. Mamasini degistirince istahi artti, tuyleri yumusacik oldu. Eskisine gore daha az tuy dokmeye basladi.

mei

@Ahudr Hills kitten ton balikli mama kullaniyoruz biz. Onceden hafifce tuylerini cektigimde 4-5 tane tuy elimde kalirdi. Simdi 1 tane tuy anca elimde kaliyor. Hills yetiskin mamanin icerigini yetersiz buluyor cogu kisi, butceniz el veriyorsa daha farkli mamalara yonelin derim.

Ahudr

@mei hangi mama tuy dokulmesinj azaltti biz de onu alalim :)