Yeni Tanıştığım Sokak Kedisi

Hilsk

Merhaba arkadaşlar günlerdir buraya kısırlaştırılmış kedim için yazıyorum. Bugün antibiyotikten dönerken apartmanın önünde bir kediyle gözgöze geldik. Çok üzüldüm malum havalar çok sıcak. Hemen bir şeyler bıraktım beslenmesi için. Ama öyle bir minnetle karşıladı ki bundan sonra onun için elimden geleni yapmak istiyorum imkanlarım dahilinde. Bu sebeple hangi mama kabı sokaklar için uygun hangi mama sağlığı için uygun araştırmaya başladım. Sizlerden de tavsiye bekliyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

2 CEVAP

Hilsk

Çok teşekkür ediyorum cevabınız için ❤️ evimde besleyemesem bile evde ne kadar dikkat ediyorsam o kadar dikkat etmeye çalışacağım. Güzel günler dilerim 🌸

Eylem_Ozdemir

Mama fiyatları inanılmaz arttı o yüzden bir tavsiye veremiyorum bende sokaktaki çocuklarım için mama arayışındayım. Bahçeye koyduğum mama kapları plastik ama hepsi gölgede duruyor ve her hafta yıkıyorum çünkü birbirlerine salyalarından ya da mama kalıntılarından vs mikrop bulaştırabilirler ağızları yara olur ya da başka hastalıklar yayılabilir. Su kaplarını büyük aldım otomatik su kabı gibi üstünde şişe var 2-3 günde bir beklemiş su yosun yapmasın diye yıkarım sularını tazelerim. Neyle mama ya da su verirseniz verin ilk kuralınız bu kapların düzenli bir şekilde temizlenmesi olursa bakacağınız kedi ve diğer kedicikler o kadar sağlıklı olur benim deneyimim bu yönde :)