Aşırı Saldırgan Sarman Kedim

Simval

3 yaşında kısır erkek sarman bir kedi sahibiyim. Kendisini annesi doğduğunda terk ettiği için akrabam sayesinde sahiplendim. Bana geldiğinde 15 günlüktü. Büyürken giderek saldırganlığı arttı. Pek çok veterinere gittim, 1,5 ay davranış uzmanında kaldı. Açıkcası pek bir değişim yok. Kedim erkeklerden nefret ediyor, eve gelen bütün erkeklere öldüresiye saldırıyor. Beni defalarca dövdü. Kolumda sinir kaybı oluşturacak derecede dişini kol kasıma kadar geçirdi, her tarafım yara içinde. Onun istemediği herhangi bir şey yapmanız (o istemezse tuvalete bile gidemezsiniz) imkansız.
Bitkisel sakinleştiriciler kullandık hala da kullanıyoruz az da olsa sakinleştiriyor.
Bunu ve ya benzerini yaşayıp bir çözüm bulabilen herhangi birisi var mı?

5 CEVAP

Simval

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim. İlk olarak KalmVet ve teravet calm damlayı birlikte kullanıyoruz.
-ikinci olarak eve veteriner önerisiyle 1.5 yaşlarındayken ona uygun olabileceği düşünülen ikinci bir kedi daha aldım ve hala birlikteler onlar kendi aralarında iyi anlaşıyorlar. İkinci kedim uysal ve uyumlu bir kedidir, sarmanım benzeri saldırgan hiçbir davranışı bulunmuyor hala. (Neredeyse 2 senedir 2 kedi evde) ama hiçbir değişim gözlenmedi.

-Son olarak evde tavana bir karış uzaklıkta tırmanması oyun oynamalı kedi evleri bulunmakta. Onlarca kedi oyuncağı alındı. En sevdiği oyuncak bant olduğu için saatlerce onunla oynuyoruz. Evdeki balkon kapalı, bütün pencerelerde çelik kedi teli bulunmakta. Bütün eşyalar onların konforu ve durumlarına göre yenilendi sarman 7.ayındayken. Defalarca mama değiştirildi, veteriner değiştirildi, tiroidine bakıldı, check up yapıldı. Anlayacağınız dışardan bir müdahele ile yapılabilecek söylenen her şeyi yaptım. YouTubede bulunan agresif kediler programını adeta ezberledim orada gördüklerimi de denedim. Ama nafile.

Davranış uzmanımız Ankara, ümitköyde Vetclinic'te bulunmakta. Arayıp danışırsanız sizi yönlendireceklerdir kendisine.

blue_hpood

önceliğiniz ortamı ona göre düzenlemek olmalı. kediler yüksekte kendilerini çok daha rahat hissederler, ilk işiniz duvarları onun için bir oyun alanına çevirmek olsun. cam ve balkonlara mutlaka file veya tel yaptırın, balkonda vakit geçirmeyi çok sevecektir, özellikle hamak ve yatak tarzı şeyler, balkonda vakit geçirmesine olanak sağlar, daha huzurlu hisseder. gün içerisinde 1.5-2 saat oyun oynatılmalı, yorgun kedi mutlu kedidir. siz enerjisini attırmazsanız o atmanın bir yolunu bulut. yemekten önce oyun oynatıp yormalısınız. genelde yukarı sıçramayı seviyorsa buna yönelik oyuncaklar edinin. bir kedi ağacı da iyi fikir. bunun dışında güvenli bir bahçe bulabilirsiniz, haftanın belli bir günü ve belli saatlerde göğüs tasmasıyla bir aylık alıştırmak sürecinden sonra enerjisini arttırabilirsiniz, elbette güneşin tepede olmadığı saatlerde. güvenli bahçeden kastım, kedi ve köpek olmayan, mümkünse düz çimenlik ve sessiz, temiz, çevresi kapalı alan. bunun dışında benim belalı kedim programı da işinize yarayacaktır. benim gözlem yapmamda yardımcı olmuştur.

Ketonmanya

Merhabalar.

Bitkisel sakinleştirici olarak ne kullandınız acaba?

Minminik

merhaba bizde sizin kedinin bir küçük versiyonuyuz, annesiz ve kardeşsiz büyüdüğü için tek çocuk sendromu gibi bişey dedi veteriner, bitkisel sakinleştirici kullandık az çok işe yaradı, açıkçası davranış uzmanınız kimdi bende kendisine danışmak isterim.

Simval

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim. İlk olarak KalmVet ve teravet calm damlayı birlikte kullanıyoruz.
-ikinci olarak eve veteriner önerisiyle 1.5 yaşlarındayken ona uygun olabileceği düşünülen ikinci bir kedi daha aldım ve hala birlikteler onlar kendi aralarında iyi anlaşıyorlar. İkinci kedim uysal ve uyumlu bir kedidir, sarmanım benzeri saldırgan hiçbir davranışı bulunmuyor hala. (Neredeyse 2 senedir 2 kedi evde) ama hiçbir değişim gözlenmedi.

-Son olarak evde tavana bir karış uzaklıkta tırmanması oyun oynamalı kedi evleri bulunmakta. Onlarca kedi oyuncağı alındı. En sevdiği oyuncak bant olduğu için saatlerce onunla oynuyoruz. Evdeki balkon kapalı, bütün pencerelerde çelik kedi teli bulunmakta. Bütün eşyalar onların konforu ve durumlarına göre yenilendi sarman 7.ayındayken. Defalarca mama değiştirildi, veteriner değiştirildi, tiroidine bakıldı, check up yapıldı. Anlayacağınız dışardan bir müdahele ile yapılabilecek söylenen her şeyi yaptım. YouTubede bulunan agresif kediler programını adeta ezberledim orada gördüklerimi de denedim. Ama nafile.

Davranış uzmanımız Ankara, ümitköyde Vetclinic'te bulunmakta. Arayıp danışırsanız sizi yönlendireceklerdir kendisine.