Suyu Alamakla Hata Mı Yaptım?/Çeşme Suyu Zararlımı?

enopro12

Arkadaşlar bir kedim var 5aylık erkek türü Norveç orman kedisinin kırması falan filan^⁠_⁠^ şimdi ben bir yazıda şebeke suları ilerleyen zamanlarda hayvanları hasta ediyormuş bende içme suyu aldım.Bu arada 2aydır benbu hayvana 2aydır bakıyorum şu ana kadar hep içme suyu içti ama nasıl oluyorsa çok az eksiliyor ve apartmanın bahçesine falan çıkıyor oralardan falanmı şu içiyor bilmiyomda endişeliyim bu suya alışırmı nasıl alışır ve çeşme suyu zararlımı?

6 CEVAP

Minminik

şebeke suyu içirmeyin, kireç idrar yollarını tıkayabiliyor,
ben saka su alıyorum çok kireçli diye başka su markası almayı planlıyorum. çeşme suyunu geçtim şişe suda bile marka almaya özen gösteriyorum.
ilerde su kaynaklı sorun yaşarsanız hem vetiner masrafı çok olur hemde üzülürsünüz

blue_hpood

dışarı çıkan bir kediyse hiçbir zaman kontrol edemezsiniz. bulunduğunuz yere göre de değişir, karadeniz bölgesindeyseniz zaten çeşmeden su içilir ama onun dışında çeşmeden içilmeyen yerlerde şişe su vermeye çalışın.
kediler zaten az su tüketen hayvanlar, bu yüzden ileride sorun çıkabiliyor. suyuna buz küpü atmayı deneyin.

enopro12

Bu arada 5.satırda şebeke suyu yazacak

enopro12

Pardon kafam karıştı anlayın sizinde hayvanınız vardır benbu hayvana 2aydır bakıyorum şu ana kadar hep içme suyu içti ama nasıl cümlesi düzeltme 2aydır şebeke suyu içiyor olacak

enopro12

Tmm hepinize teşekkürler tasmayla kediyi parkta gezdirirken kakasını yaptı yere sıvıydı (yani ishal)bu arapar mama düzeni bozuldu petshp kapandı her zamanki maması alamadık mama değiştirdi diye oldu bence eğer bır 2gün içerisinde geçmezse veterinere götürdüm...

enopro12

Tmm hepinize teşekkürler tasmayla kediyi parkta gezdirirken kakasını yaptı yere sıvıydı (yani ishal)bu arapar mama düzeni bozuldu petshp kapandı her zamanki maması alamadık mama değiştirdi diye oldu bence eğer bır 2gün içerisinde geçmezse veterinere götürdüm...