Kediyi Eve Almalı Mıyım

Durukj

Merhaba bahçede beslediğim hasta bir kedi var bu hafta veterinere götüreceğim ama annem şimdilik havalar sıcak diye onu eve alalım diyor evde beslediğim bir kedi var kışken bir kaç kez kendisi eve girmişti iyi anlaşıyorlar zaten kardeşler ama kedi hasta olduğu için ona bulaştırabileceğini düşünüyorum sanırım paraziti var kedinin dün de bir komşu çiğ et vermişti yemesini engelleyemedi hepsini yedi bugün de bir kaş kez kustu ben eve almayalım dedim ama annem başka odaya koyarız zaten tedavisini yaptıktan sonra imkanımız olursa sahipleneceğiz yani alalım diyor sizce almalı mıyım

3 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Öncelikle annenize kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum ve tüm annelerin sizinki gibi olmasını, sizinki gibi olamayacakların anne olmamasını temenni ediyorum.

Bence eğer 1-2 gün sonra veteriner hekime götürecekseniz ayrı bir odada ama kesinlikle kendi kedinizle bir araya getirmeyecek şekilde tutabilirsiniz. Sonrasında da o odayı güzelce dezenfekte edip kendi kedinizi olası virüs ve bakterilerin ölmesi için birkaç gün daha o odadan uzak tutmanız gerekecektir tabii. Yani kapalı tutup unutabileceğiniz, kullanmadığınız bir oda varsa böyle bir oda uygundur. Anneciğiniz o güzel yüreğiyle birkaç günlüğüne bir odadan feragat etmeyi zaten kabul eder. :)

Bol patili günler dilerim.

blue_hpood

yarına kadar bekleyin? yarın götüreceğim demişsiniz zaten. götürüp muayeneden geçirin fakat zaten temasları varsa hastalık birinden birine bulaşmıştır. parazit bulaşmaz bu arada.

Durukj

Cevaplaraınız için teşekkürler arın değil bu hafta gideceğim kesin ama ne zaman gideceğim kesin değil çünkü çok yoğunum sürekli olarak bir yerlere gitmem gerek annem giden kadar havalar sıcak diye bizde kalmasını önerdi ama bilemiyorum.