Kedim Düşük Yapıyor Kötü Bir Durum Olur Mu

Sedatasel

Merhaba arkadaşlar 7 aylık kedim hamile kalmış şehir dışında olduğumdan arkadaşa bıraktım bu sabah farketti o da. 3 tanesini düşürmüş kaç tane var bilmiyoruz tabi. Veterinerle konuşmuş hepisini bırakacak iştahı kesilirse getirin demiş. Başına gelen var mı ve bir sorun yaşanır mı

1 CEVAP

aysegunerr

Sokaktan bulduğum kedi eve getirdiğimde düşük yapmıştı. Hemen veterinere götürdüm içinde kalabiliyormuş ölü yavru ultrason ve röntgen çektiler emin olmak için. Oksitosin verip yaklaşık bir saat beklettiler. Başka yavru olmadığından emin olduktan sonra antibiyotik tedavisine başladılar. 5 gün sürüyor antibiyotik tedavisi. Enfeksiyon kapmaması için. Bir hafta boyunca damla damla kanamaları devam etti, kanama artarsa getirin dediler şükür artmadı. Çok zayıf düştü kedim. Buraya konu açmıştım, evde mama tarifi için. Kemik suyu içirdim. Tavuk, yarım patates ve küçük dilim bal kabağını ayrı ayrı haşlayıp püre haline getirip verdim. İçine çok çok küçük sarımsağı ezip ekledim.(bir diş sarımsağın çeyreğinin yarısı kadar fazlası zararlıymış) Bazen tavuk yerine light ton balığı kullandım. 4 günde hareketlenmeye başladı. Sizin kediniz belki daha dayanaklıdır daha çabuk toparlar. Veterinere götürün bence enfeksiyon falan kapmasın yavrucak daha çok küçükmüş birde.