Kedi Tırmığı Kuduz Yapar Mı?

Dobbyko

Herkese merhaba. Sorum belki sizlere saçma gelebilir ama kafama çok takıldı. İki gün önce sokak kedisi sakin sakin kendini sevdirip bacaklarima surtunurken bir anda bacağımı tirmaladi. Bende hemen antiseptik sıktım. O an kafama fazla takılmadı ama lanet anksiyete işte şimdi korkuyorum. Tirmaladigi yer ufak bir alan hafif kanlanma oldu fakat ciddi bı kanama olmadı ama yine de kedi tırmığından kuduz olma olasılığı var mı? İlk defa sokak kedisi tarafından tirmalandim. İnternette arattım baya gerildim. Buradaki kedicilerin başına gelmistir belki diye sormak istedim. :) Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

3 CEVAP

Zeytinbey

Hayır tirmalamadan kuduz olmazsınız kuduz olmak için isirilmak lazim ki ayrıca ben veteriner teknikeriyim bugüne kadar yediğim tırmığın isiriklarin haddi hesabı yok hâlâ kuduz olmadım :D ama çok tedirginseniz gidin bir aşı olun rahatlayin

Dobbyko

Çok teşekkür ederim. Aslında benim eşimde kanatlida vet. Hekimi o da bir şey olmaz dedi ama işte birde burda sorayım istedim. Kaygı bozukluğu beni mahvediyor. :) Tekrar teşekkür ederim nazik yorumunuz için. Tecrübe etmiş birinden duymak daha rahatlattı içimi. 🤍

Zeytinbey

Rica ederimm♥️