Kabızlığa Kesin Çözüm Yok Mu

stellabennett

probiyotik toz kullandım probiyotik şurup kullandım Hill's markasının hassas sindirim için olan kuru mamasını da kullanıyorum ayrıca yine sindirim için olan yaş mamasından da veriyorum ayrıca GimCat sindirim macunu da veriyorum tüm bunlara rağmen kedim hep kabız :( ne yapmam lazım artık sadece yoğurt verdiğimde kakası yumuşak oluyor onu da maalesef her zaman veremem haftada 1 gün veriyorum

16 CEVAP

stellabennett

@Matmzel benim kedim 2 kilogram :( yani zaten çok zayıf bu mama daha da zayıflatır mı

stellabennett

@KedicikUzum aslında geçici bir şekilde geçiyor ama ertesi gün yine oluyor kronik gibi galiba

stellabennett

@Minminik Pro Plan mı demek istediniz kullanmıştım ondan 5 gün kullanmıştım o 5 gün iyiydi bırakınca yine eskisine döndü şimdi yine alıp kullansam mı sadece veterinerlerde satılanlar mı orijinal yoksa internettekiler de orijinal mi bilginiz var mı

Matmzel

Kabızlıktan çok çektik denemediğimiz ilaç kalmadı artık kolit e dönmüştü. Hilss veteriner serisi w/D maması kullandık. Bu mamanın özelliği aslında diyet zayıflama maması ve bağırsakları çalıştırıyor bizimde kabızlığımıza çok iyi gelmişti.

Coconutbey

Su içmesi gerekiyor yaş mama yedirin ve yaş mamasına doğal zeytinyağı 1 çaykaşığı koyun

Matmzel

Veterinerinize bir danışın isterseniz ama hassas sindirim mamaları genellikle ishale iyi geliyor bizde çok kullandık ama pek verim alamamıştık

KedicikUzum

1 çay kaşığı doğal zeytinyağı geçirir diye biliyorum

stellabennett

@Matmzel sizin kediniz zayıfladı mı o mamadan sonra

stellabennett

@Coconutbey suyu nasıl daha çok içirebilirim musluktan içmeyi falan sevseydi su sebili alacaktım ama sevmiyor

HisaNur

Bizlerde kabizliktan cok çektik biz iki gunde bir yogurt ve zeytin yağı veriyorduk birde veterinerde yatisi yapildi kedimizin antiyobiyotikler ilaclar kullandik bir de bazi veterinerlerde satilan ozel sağlık mamasini veriyoruz suan kedimiz cok saglikli her ay 2 kilo mamaya 850 tl veriyoruz vitaminler yogurt antibiyotik kullanmaya hala devam ediyoruz biz de 2 aydir bu sorunla ilgilendik sormak istediginiz soru varsa sorabilirsiniz

stellabennett

@HisaNur geçmiş olsun 😢 neden veterinerde yatmak zorunda kaldı ve kedinizin kabızlık durumu nasıldı hiç mi yapamıyordu yoksa birkaç günde bir az az falan mıydı bir de hangi mamayı ve vitaminleri veriyorsunuz ben de sık sık yoğurt zeytinyağı vermek istiyorum ama bir şey olmasından korkuyorum

Minminik

pro line prebiotik toz kullandınızmı en az 10 gün kullanımı ile baya iyileşme oluyor

Minminik

Evet proplan fortiflora Ben t ren dyol dan aldim orjinaldi cunku kendi ozel veteri er zarfi ile yollamislardi
5 adet kullandm ve mama degistidim cok degil biraz duzelme oldu
Ayrica gunde az zeytinyagi icirin

stellabennett

@Minminik hangi satıcıdan aldınız

Coconutbey

Sevdiği suyu anlarsınız aslında Çeşme mi seviyor içme suyu mu ona göre verin ve her gün suyu değiştirin taze su olmalı