Kedi Kusması

sevvalay

Kedim ilk kez kustu mama değişikliği vb yapmadım bu neden olabilir

5 CEVAP

Berrefilizzz

Tüy kusuyor olabilir yada mamaları hızlı yemiş olabilir

zey940

Mama bozulmuş olabilir. Hem rengi çok açık hem de safra çıkartasaya kadar kusmuş. Maması bozulmadıysa da bozuk bir şey yeme ihtimalini getiriyor akla.

sevvalay

Evde 2 kedi var bozuk mama olsa ikisi de kusar mıydı? Paketli mama alıyorum güneş görmeyen odada saklıyorum ama sıcaktan her şey olabilir. Çok tereddütte kaldım. Bir kere daha safra kustu az önce şimdi su içti

zey940

Genelde ikisini de etkiler diğer kedinizin bağışıklığı kuvvetliyse ya da mide hassasiyeti daha azsa etkilememiş olabilir. Veya sindirir bağırsakta sıkıntı olur ishal şeklinde kendini belli eder. Yaklaşık aynı özelliktelerse kusan kediniz siz görmeden bir şey yemiş olabilir çok ucu açık bu meselelerin. Ben de birkaç haftadır bu sorunla uğraşıyorum sıcaklıklar çok arttı artık güneş görmeyen oda da kâr etmiyor maalesef. Mamaya bir bakın sıkıntı yok gibiyse kullanmaya devam edersiniz. Soğuk bir yerde saklamaya çalışın. Kusan kediniz de 2-3 saat bir şey yiyip içmesin midesi toparlansın derim.

sevvalay

Mama buzdolabında saklanır mı? Siz nasıl saklıyorsunuz acaba