Tırmalama Tahtası

Nurbaran

Merhaba yine bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Oğlum koltukları çok tırmalıyor diye tırmalama tahtası aldım ama kullanmadı hiç. Nasıl alıştırabilirim ya da alışlıştırmanın bir yolu var mıdır?

8 CEVAP

dilege

Ben kartondan yapılmış olanlarından almıştım catnipli baya sevmişti bizimki, siz de catnip deneyebilirsiniz belki.

Simbat

Kedi otu spreyi kullanmalısın. Tırmalama tahtasına bu spreyden sıkıp dikkatini ona yönelt.

aleyn

koltukları vs tırmalarken alıp tahtaya götürün ve patileriyle tırmalama hareketi yaptırın bunu bi süre sürekli yapın, koltuk tırmalaması tamamen kesilmeyebilir ama azalır.

deniz_berkan

Oyuncakla tahtaya dogru yaklaştırın hatta sevdiği bir oyuncagı tırmalama tahtasına koyun .

Friolero

Biz koltukların üstünü örtüyoruz bu sebeple. Siz de örtebilirsiniz.

seda

Kedi otu en etkili yöntem

ursaminor

Kedinizin boyu uzun mu? Arka ayaklarının üzerine kalktığında tırmalama tahtasının boyu yetiyor mu?
Kısa boylu tırmalama tahtalarını sevmiyor kediler. O yüzden koltuklar boyu boyuna huyu huyuna geliyor onlara :D

Ayrıca tırmalama tahtasının biraz süslü olması lazım. Üzerinden tüylü/peluş minik en az bir oyuncak iple sallanıyor olmalı ki ilgisini çeksin. Ayrıca üst kısmına oturabildikleri tahtalara tırmanıp çıkmayı seviyorlar. Böylece tırnaklar da törpülenmiş oluyor.
Ayrıca kesinlikle tırnakları düzenli kesmenizi öneririm.

Nurbaran

Tavsiyelerinize uyacağım teşekkür ederim