Kediyi Belediye Veterinerinde Tedavi Ettirirsem Benden Alırlar Mı

Durukj

Merhaba bahçede beslediğim hasta kedi vardı ya bugün veterinere anlattım fiyatı sordum fiyat maalesef çok yüksek geldi götürebileceğimi pek sanmıyorum veterinere belediye veterinerine götürsem tedavi ederler mi diye sordum hayır onlar kediyi alır bardağa size vermezler dedi anneme dedim annemde o para için öyle diyor dedi annemin arkadaşının kedisi hastalanmıştı belediye veterinerine götürmüşler ama bir kaç ay sonra onlara kedinizi mahallenize getirdik demişler ama kedi mahalleyi tanımadığı için kaybolmuş sizce ne yapmalıyım veterinerin söylediği para miktarı gerçekten benim için çok yüksek

6 CEVAP

Cennet29

Mahalleye bıraktık kayboldu muhabbeti masal bence. Çoğu ztn hayvansever bile değil hayvanların ölmesine sebep oluyolar o yüzden güvenip teslim etmeyin. Götürün tedavi ettirmeye ve geri alın. Orda kısa süre kalması gerekiyosa tlfnlarını alın hergün arayın durumunu sorun gelip alıcam deyin peşini bırakmayın. Onlara güven olmaz

Ketonmanya

Merhabalar.

Hiçbir sokak kedisini belediyeye bırakıp dönüp gitmemenizi tavsiye ederim. Hastalıkları hafif de olsa uğraşmamak için uyuttuklarını düşünüyorum şahsen. Biz zamanında hasta olan birkaç sokak kedisini telefonla arayıp aldırdık. Hepsi için ertesi gün bizi arayıp umarsız bir tavırla öldüklerini söylediler. Evet, aralarında çok ağır hasta olanlar da vardı ama öyle bir günde ölecek kadar kötü durumda olmayanlar da nasıl bir tesadüfse orada öldüler. Birkaç seferden sonra bu durum artık iyice dikkat çekmeye başlayınca biz de çareyi hasta kedileri kendimiz yakalayıp kendi ellerimizle götürüp tedavileri süresinde orada bekleyip onların peşini bırakmayacak birilerinin olduğunu göstermekte bulduk. Yine ne tesadüftür ki böyle yapınca kedilerimiz bir gün içinde ölmemeye başladılar. Zaten orada çalışanlara kendinizi bir kez tanıttınız mı sizden gelecek tüm kedilere mecburen ilgi gösteriyorlar. Geri kalanlar ise yine Allah'a emanet...

Bol patili günler dilerim.

blue_hpood

arayıp sorun

aycylmz

Ben de birkaç kez götürdüm sokak kedisini ama iğne vs yapıp verdiler kedileri bana, barınaklar vermiyor ama klinikler bu şekilde çalışıyor genelde. Her belediyede böyle olmayabilir ama arayıp sormanız lazım.

Simbaloski

Kuşadası'nda tatildeydik otel bahçesinde ağzı kan içinde bir kedi gördüm, belediyeye haber verdim aldirdim, iyilestiginde arayıp haber verdiler, aldıkları yere geri biraktilar, siz belediye veterineriyle görüşün ve iyilestiginde size haber verilmesini isteyin bence geri size dönecektir

Durukj

Cevaplarınız için teşekkürler bugün arayıp soracağım