Hipoalerjenik Mama

friolera

merhaba, 3 yasinda, asiri hareketsiz ve sisman kedim icin Brit Care Daisy Weight Control Light kullaniyordum, fakat veterinerimiz tuy dokumu ve kasinmalarin mama kaynakli alerji olabilecegini soyledi ve bu ihtimali elemek icin hipoalerjenik bir mamayi denememizi onerdi. kedime uygun hipoalerjenik mama tavsiyesinde bulunabilir misiniz? simdiden tesekkurler.

6 CEVAP

dilege

Arkadaşımın kedisi de baya alerjik bir bünyeye sahip. Patilerinde yaralar çıkarıp, kusma ve ishal yaşıyordu sık sık. Şu an Pro Choice hypo allergenic salmon & rice kullanıyor, memnunmuş. İçinde probiyotik falan var. Hill's z/d veya Pro Plan derma plus'a da bakabilirsiniz fakat kullanmadım hiç, o yüzden tavsiyede bulunamıyorum.

friolera

tesekkurler

dollfacepersian

Brit Care zaten hipoalerjenik bir mama fakat alerjisi olduğu şeyi içeriyorsa alerji olma ihtimali düşük olsa da var. (Brit Care temsilci vet ile konuşmuştum böyle söylemişti) Ayrıca tüy dökümü ve kaşıntınin alerji dışında birçok nedeni olabiliyor. Özellikle deri hastalıkları bunlara sebebiyet verebiliyor. Veterineriniz kedinizin derisini kontrol etti mi?

friolera

derisini kontrol ederken ne yapiyorlar bilmiyorum ettiyse de etmediyse de anlamamisimdir fakat etraflica muayene ettiler ve uzerimde genel anlamda olumlu bir kani biraktilar. hipoalerjenik mama ile hipoalerjenik ozellikli mamanin farkli seyler oldugunu soylediler, kliniklerinden bir mama satma girisiminde bulunmadilar bu da bir cesit guven duygusu olusturdu ama ne alacagimi bilmiyorum

riuhole

Hipoalerjenik mamalar konusunda yardımcı olamam üzgünüm ama bir arkadaşımızın tavsiyesinde pro plan gördüm. Mümkünse purina markalarını kullanmayın zamanında gümrüğe takılacak kadar sıkıntılı bir mamaydı.

friolera

su ana kadar hill's, royal canin, proplan ve vetlife'in hipoalerjenik mamalarini onerenler oldu, brit care almadan once, hill's, royal canin ve proplan'in iyi olmadigini okuyup onlari elemistim. vetlife hakkinda henuz bir sey okumadim onunla ilgili bilginiz var mi?