Merhabalar Kedim İçin Yazıyorum 02.06.2023 Deprem Gününden Beri Bulamamıştım

_duman46_

Öncelikle merhabalar 4 yaşında kedim var 2 defa doğum yaptı 02.06.2023 deprem gününden beri bulamamıştım kedimi tekrar Kahramanmaraşa gittim 4 ayın 9 kedimi buldum ama beni tanıyamadı başta hamile olduğunu öğrendim Kahramanmaraştan kaysriye getirdim kaysriye de doğum yaptı 2. Doğumuydu 3 tane yavrusu oldu ve hepsini sahiplendirdim şuan yine kızışma dönemi geldi kısırlaşyıracak durumum yok belediyeyi aradım durumu izah ettim biz kısırlaştırma yapıyoruz ama size geri veremiyoruz dedi şuan kedim evde acı çekiyor sürekli bağırıyor ne yapacağımı şaşırdım bunun gibi bu durumda yaşayan var mı ne gibi çözüm bulmam lazım KEDİMİ ÇOK SEVİYORUM KİMSEYE VEREMEM 🥺🥺

3 CEVAP

Cennet29

Geri vermezler tabi cünkü öldürüyolar.

Cennet29

Bulunduğunuz yerde insaflı bir veteriner bulun ve kısırlaştırma ücretini taksit yaptırın o şekilde ödemeye çalışın sizi seven insanlardan destek isteyin. Bu bir defa olacak ve oda sizde rahat edeceksiniz. Dişi kedilerde ztn ameliyat süreci daha sıkıntılı o yüzden belediyeye hiç güven olmaz. Ztn belediyelerde nadiren işini düzgün yapanlar var riske atmanıza değmez.

Kızgınlık stresine iyi gelen şeylerden biri
Melisa çayı.
Aktardan Melisa alıp demleyin soğuyunca 1 çay kaşığı içirin kedinize. 1 bardakta siz için sizede iyi gelir sinirleriniz ystışır

Emirrckr

Açıkçası maalesef bu konuda çok iyimser çözümler yok.
Bazı belediyeler kısırlaştırma yapıyor ve ardından size haber veriyorlar,farklı illerle de mi iletişime geçseniz acaba?
Belki anlayış gösteren olur çok düşük bir ihtimal de olsa.(ki barınakta kısırlaştırmayı çok tasvip etmiyorum ama sizin durumunuz farklı tabii.)
Yine bazı veteriner hekimler de taksit uygulayabiliyor,depremzede olduğunuzu belirtin,durumunuzun olmadığını söyleyin.
Ellerinden geldiğince indirim de uygularlar belki.
Başka bir çözüm yolu yok maalesef mutlaka bir hekim olacak ve klinikte ücrette alınacak.
Kızgınlık bastırıcı ilaçlar falan öneren çıkabilir ama asla tavsiye etmiyorum ileride çok daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.
Zaten bastıra bastıra nereye kadar gidecek ki?