Anne Ve Yavru Kedileri

Busrab

Arkadaşlar kizimin yavruları 1 aylık olmak üzereler cevremden surekli yavrulari napacaksin, annesi sütten kestikten sonra onları istemicek evden göndermeye calisacak saldiracak vs. Gibi sozler duyuyorum. Zaten sadece 2 yavru doğurdu ve ben anneleriyle beraber 3une de bakmak istiyorum gondermek istemiyorum boyle bir sey var mi gercekten ya da olmamasi icin ne yapmaliyim yardimci olur musunuz?

9 CEVAP

goknur

Ayrica soyle izah ediyim. Anne kedi 2 3 ay arasi oldugu zaman yavru kediler kendi baslarinin caresine bakabilsin diye artik onlari yanindan uzaklastirmaz ister. Her tehlikeye alisip dogaya alismalari icin. Ama sizin kedilerinin boyle bir sikintisi olmayacak onlar evde guvenliler. Belki Emre'ninde dedigi gibi sikinti yasamazsiniz

canakavi

Sütten kesmek için dövüyor yavrular sürekli emmek istiyorlar ve dişleri çıktığı için anne kedinin canını yakıyorlar fakat yavrular sütü unutup mamaya tam anlamıyla başladığında aralarında anlaşmazlık çıkmaz emin ol yavrularına bakabilirsin

goknur

Eger oyle birsey olursa yeniden 2 yabanci kediyi alistirma surecini uygulayabilirsiniz

emrezrtrk

Birşey olacağını zannetmiyorum. Çünkü tanıdığım biri hem anne kediyi hemde yavrularını aynı ortamda besliyordu. Anne kedi onlara saldırmaz endişe etmeyin

aysegunerr

Bazen doğurduktan sonra bakmıyorlar emzirmiyorlar yavrularını bu olayla karıştıyor olabirler. Şimdi bakıyor besliyorsa ilerde de bir sorun olacağını sanmıyorum.

buddha_bar

Valla benim kedi ilk yavrularini en az 5 ay bırakmadı emzirdi hic bir zamanda itelemedi 3 aydan assagiya kimseye sahiplendirmeyin ondan sonra guvendiginiz gidip gelebileceginiz insanlara verin bide ilk yavrular cabuk buyuyor bayağı iri yarı oluyor fazla suttenmidir nedir.

buddha_bar

Kotu davranacak falan kesinlikle soz konusi değil anne her zaman anne ayrica ilk yavruları daha bi değerli oluyor anne kedilere.

Simbat

Babaları olsa dediğinizi yapar ama anne iç güdüsü bu şuan besliyorsa onlara saldırmayacaktır.

Busrab

Evet şuan besliyor araları gayet iyi tesekkur ederim herkese iyi aksamlar :)