Köpeği Kafese Alıştırma

4 aylık alma kurdu cinsi köpeğim var geceleri bağlayınca aralıksız sabaha kadar havlıyor alışmakta alışmıyor şimdi bi kafes yaptırdım ondada böyle yapmasını istemiyorum içi gayet geniş ilk kez alıştırmada neler yapmalıyım gene havlarmı

4 CEVAP

Simbat

En sevdiği oyuncaklarını kafese koymayı deneyin. Mama da koyabilirsiniz.

anfrenee

Benim köpegimde alismadi zamanla alisir felan vs deniliyor ama sonuc hep ayni lesie yaklasik olarak 1 2 ay kafasteydi yani arasda cikiyordu oyun felan oynadigimizde amayatcagimiz zaman kafase koydugumda hep havliyordu cözemedik :)
Artik evin icinde dolasiyor iste bizde alistik oda alisti :D

anfrenee

Benim köpegimde alismadi zamanla alisir felan vs deniliyor ama sonuc hep ayni lesie yaklasik olarak 1 2 ay kafasteydi yani arasda cikiyordu oyun felan oynadigimizde amayatcagimiz zaman kafase koydugumda hep havliyordu cözemedik :)
Artik evin icinde dolasiyor iste bizde alistik oda alisti :D

MURATKINLI

Gün içerisinde ödül mamaları ile kafese sokun. Kafes içinde okşayıp oynayın. Asla kapısını kapatmayın. Kafesi onun gözünde kötü algılanmaması için bu egzersizleri gün içerisinde tekrarlayın. 1-2 gün içerisinde kafesini zaten kendi bölgesi ilan edip sizi hiç yormayacaktır diye tahmin ediyorum.