Kedimin Dışkısında Ve Anüs Kısmında Kan Var.

Reira

Merhaba benim 2 aylık sokaktan sahiplendiğim bir kedim var ve ilk defa kedi sahipleniyorum, kendisi şuan 4 aylık civarlarında.
Neredeyse 1 ay olacak ki dışkısında kan görülüyordu ilk veteriner kontrolünde kanlı dışkı yaptığını keşfettik, veteriner iç parazitten kaynaklanabileceğini söyledi ve iç dış parazitlerini yaptı fakat günler geçmesine rağmen hiç bir şey değişmiyordu ve ben her hafta tekrar aynı şikayetten veterinere gidiyordum bunun üzerine tekrar iç parazit yapıldı bir kaç hastalık testi yapıldı dışkıdan alınan ve kan testi yapıldı ama genel bir dışkı testi yapılmadı ve bir şurup bir de probiotik yazıldı ben de bunları düzenli bir şekilde kullandım bu süreçte veterinerin önerisi üstüne gastro mama kullanmaya başladık ve sorun neredeyse çözülmüş gibiydi fakat şuan N&D markasının tavuk ve narlı olanını kullanıyorum yavrular için, bir haftadır azda olsa dışkısında tekrar kan görmeye başladım veteriner hekimler de daha çok küçük olduğu için yapabilecekleri başka bir şey olmadığını söylüyorlar sizce ne yapmalıyım şimdiden ilginiz için teşekkür ederim..

13 CEVAP

Sevilayyyyy

Bu problemden dolayı yavrumla başımıza o kadar kötü şeyler geldiki, sadece bir gastro mamayla düzelecekken hayvan tüccarı bir veterinerin eline düştük, günlerce veterinere gittik her gün düzenli dışkı yapan sadece kan problemi gördüğümüz ama yeme, içme ve enerjisinde hiçbir problem olmayan kedim bu andan itibaren ölümle burun buruna geldiği anlar yaşadı. Dışkısından örnek almak için makatına yaptıkları lavman sonucunda bağırsağı ters döndü, günlerce hiçbir şey yemeden yattı, ölü gibi kılını kıpırdatmadı, sesini çıkarmadı antibiyotiktendir, strestendir veterinere geliyor gidiyor ondandır dediler, meğersem bağırsağı ters dönmüş ve o yüzden yemiyor içmiyormuş acilen ameliyata aldılar ne için gittik neler geldi başımıza, ameliyattan çıktığında bir gün orda kaldı dışkısını yapıp üzerine yatmış halde buldum onu o haliyle bir de kendini temizlemeye çalışıyordu her yeri, bütün tüyleri bok olmuştu, ishal olduğu için yayılmayan yer kalmamıştı. Ameliyat sonrası süreç çok zor geçti ameliyattan sonra da dışkısından kan gelmeye devam etti. Sonra başka bir veterinere gittim royal canin gastrointestinal mamasını önerdi ve iki kiloluk paket bitmeden düzeldi. Bu anları hatırlamak istemiyorum benim için çok travma ama belki anlatacaklarım içinizi rahat tutmanız ve daha kolay çözümlere odaklanmanız konusunda yardımcı olur diye anlattım

Reira

çok geçmiş olsun tekrardan aynı şekilde kedim de devamlı ilaç kullanıyor ama hiç bir sıkıntısı yok koşuyor oynuyor yiyor içiyor bir tek dışkısında hafif kan var veterinere o kadar çok gittim ki şu kısa sürede bir türlü sorun bulunamadı en son denildiği gibi mamasını gastro mama şekilde devam edilmesinin uygun olduğu sindirim sistemine ağır geldiği söylenmişti, önerdiğiniz mama yavru kediler için kullanılabilir bir mama mı peki, sanırım gastro mamaların öyle bir ayrımı yok ama yine de sormak istedim, ben de denemeyi düşünüyorum..

zibityus

veteriner çok önemli

Sevilayyyyy

Evet kullanılabilir veteriner mamalarında öyle bir ayrım olmuyor. Ama royalcanin gastro'nun da bir sürü çeşidi var biz "fibre" yazılı olanından kullandık.

Sevilayyyyy

Umarım yakın zamanda düzelir gimcat'in gastrointestinal macununu da almıştım onun bir faydasını görmedim ama gördüşünü söyleyenler var onu da belki kullanabilirsiniz ama önce mama kullanın, kullanmışsınız zaten belki markasını değiştirmek işe yarar

ozlemerge

Selamlar benzer sorunu ben de yaşamıştım kedinin ırkının ağzı yağışına uygun mamalar tercih edebilirsiniz. Kedi mamayı çiğnemeden yutarsa böyle sıkıntı olabiliyor kedinizin çiğneyebileceği ebat ve sertlikte mama yardımcı olur ben royal canin grubundan memnunum. Daha ekonomik düşünürseniz felicia mamanın da ebatları ve sertlik derecesi çiğnenebilmesi açısından uygun

zibityus

başka veterinerlere gidin

Reira

Veteriner hekimi sindirimle ilgili problemlerinin olduğu o yüzden mamanın onu zorladığını söylüyordu ama emin değilim, kedi de bu süreçte çok yoruldu çok stres oldu artık ne yapacağımı şaşırdım

Reira

genel enerjisi de oldukça yerinde koşup oynuyor hiç bir sıkıntısı yok iştahı yerinde bol bol su da içiyor

ozlemerge

Selamlar benzer sorunu ben de yaşamıştım kedinin ırkının ağzı yağışına uygun mamalar tercih edebilirsiniz. Kedi mamayı çiğnemeden yutarsa böyle sıkıntı olabiliyor kedinizin çiğneyebileceği ebat ve sertlikte mama yardımcı olur ben royal canin grubundan memnunum. Daha ekonomik düşünürseniz felicia mamanın da ebatları ve sertlik derecesi çiğnenebilmesi açısından uygun

ozlemerge

Selamlar benzer sorunu ben de yaşamıştım kedinin ırkının ağzı yağışına uygun mamalar tercih edebilirsiniz. Kedi mamayı çiğnemeden yutarsa böyle sıkıntı olabiliyor kedinizin çiğneyebileceği ebat ve sertlikte mama yardımcı olur ben royal canin grubundan memnunum. Daha ekonomik düşünürseniz felicia mamanın da ebatları ve sertlik derecesi çiğnenebilmesi açısından uygun

ozlemerge

Selamlar benzer sorunu ben de yaşamıştım kedinin ırkının ağzı yağışına uygun mamalar tercih edebilirsiniz. Kedi mamayı çiğnemeden yutarsa böyle sıkıntı olabiliyor kedinizin çiğneyebileceği ebat ve sertlikte mama yardımcı olur ben royal canin grubundan memnunum. Daha ekonomik düşünürseniz felicia mamanın da ebatları ve sertlik derecesi çiğnenebilmesi açısından uygun

ozlemerge

Selamlar benzer sorunu ben de yaşamıştım kedinin ırkının ağzı yağışına uygun mamalar tercih edebilirsiniz. Kedi mamayı çiğnemeden yutarsa böyle sıkıntı olabiliyor kedinizin çiğneyebileceği ebat ve sertlikte mama yardımcı olur ben royal canin grubundan memnunum. Daha ekonomik düşünürseniz felicia mamanın da ebatları ve sertlik derecesi çiğnenebilmesi açısından uygun