Hamile Kedi Nasıl Beslenmeli ?

guineapigela

sokağımda baktğım kedim var onun hamile olduğunu öğrendim eve alacağım güvenli doğum yapabilmesi için ve bakacağım yavrulara ve annelerine ama ilk defa hamile bir kediye bakacağım nasıl beslenmeli ne tür yemekler yemeli / yememeli ne tür mama vermeliyim tahıllı tahılsız yavru kedilerin sağlıklı doğabilmesi için ne yapmalıyım ne vermeliyimm ?? bilenler yazabilirmi????????

5 CEVAP

canakavi

Yavru kedi maması almalısın kalitesini iyi analiz et bütçene göre olan iyi mamalardan birini al Ben maya hamileyken haftanın 4 günü yaş mama veriyordum ekstradan kuru mama verdiğim günlerde yanına yoğurt veriyordum doğuma yakın son haftalarda odamın bir köşesine her tarafı kapalı bir yuva yaptım altına minder ve ötrü ayarladım doğum yapmadan önceki iki gün yer arayışına girecek çünkü yuvanın girisinide rahat etsin diye bir tül ile kapattım içerisi karanlık olursa daha rahat ediyorlar sen sokaktan alacağın icin yavruları senden uzakta doğurmak isteyecektir ve yavrulara dokunmana izin vermeyecektir diye düşünüyorum fakat sana bir öneri vereyim o yavruların hiçbirini sokaga bırakmamalısın 2 aylık oldugunda sahiplendirmen lazım ev ortamında doğan bebekler sokakta yaşam süreleri max 4 gün olur eğer eve alıp saglıklı doğum yaptırma amacındaysan anneyede sahip cık geri sokaga atma derim ben :)

Nazsansli

Her gun bir tane cig yumurta vermeni tavsiye ederim. Ben kedime hamileyken ve emzirirken verdim, birbirinden saglikli yavrulari oldu, ayni zamanda folik asit ihtiyacini da karsilamis olduk

canakavi

Yavru kedi maması almalısın kalitesini iyi analiz et bütçene göre olan iyi mamalardan birini al Ben maya hamileyken haftanın 4 günü yaş mama veriyordum ekstradan kuru mama verdiğim günlerde yanına yoğurt veriyordum doğuma yakın son haftalarda odamın bir köşesine her tarafı kapalı bir yuva yaptım altına minder ve ötrü ayarladım doğum yapmadan önceki iki gün yer arayışına girecek çünkü yuvanın girisinide rahat etsin diye bir tül ile kapattım içerisi karanlık olursa daha rahat ediyorlar sen sokaktan alacağın icin yavruları senden uzakta doğurmak isteyecektir ve yavrulara dokunmana izin vermeyecektir diye düşünüyorum fakat sana bir öneri vereyim o yavruların hiçbirini sokaga bırakmamalısın 2 aylık oldugunda sahiplendirmen lazım ev ortamında doğan bebekler sokakta yaşam süreleri max 4 gün olur eğer eve alıp saglıklı doğum yaptırma amacındaysan anneyede sahip cık geri sokaga atma derim ben :)

guineapigela

canakavi atmayacağım biraz büyüdükten sonra yuvabuleacğım

guineapigela

nazsansli süt ile karıstırıp mi yoksa sadece çiğ yumurtayı tek öylecene mi vermem gerekiyor