Kedimin Mama Yememesi

elifhatko

Merhaba, kedim 4 aylık ama mama yemiyor. ne yaptıysak hangi veterinerden öneri aldıysakta işe yaramadı. Aç bıraktık tatları karıştırdık vs. Siz bu durumla karşılaştıysanız öneri alırım. Kedimin sağlığı için mamaya yönlendirmek istiyorum

7 CEVAP

blue_hpood

tek bir mama edinin önce, her öğün gerekli aktiviteyi yaptırdıktan sonra mamayı önüne koyun ve 20 dakika içinde yemezse kaldırın, bunu her öğün tekrar edin, pes etmeyin. doğada yemek seçimi yoktur, ne avlanırsa o yenir. bunu av gibi düşünün, siz öyle görmesenizde onlar öyle görüyor.

gizmssahinn

Mamayı beğenmemiş olabilir bence en çok tercih edilen yeme oranı yüksek olan mamaları tercih etmelisiniz

elifhatko

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için 🙏

Venusss0

Yas mama ödül maması evden ekmek yogurt veriyorsanız vermeyin secici kediler genelde royal canin yiyor her kedinin sevdiği bir mama nd acana hills bunlar ağır mamalar çoğu kedi sevmeyebiliyor proplan Royal canin gibi mamalardan başlayabilirsimiz daha sonra üst segment mamalara geçersiniz veterineriniz ne onerdi bilmiyorum ona göre önerdim :)

Venusss0

Mama yemesi için bol bol su içmesi gerekir eğer kendisi içmiyorsa 1 2 günlüğüne şırıngayla su vermeyi deneyin eğer sorun su ise su tüketimini arttırmak için su sebili alabilirsiniz ha bide enerjisini atması gerekir bol bol oyun oynayın yorun

Minminik

yaş mama ile kuru mamayı karıştırıp denemişmiydiniz, benim saldırganıda bebekken salamla kıyma ile beslemişler 2 gün aç kaldıktan sonra kuru mama yemişti, halada hill mamayı burnunun ucu ile yiyor

Anonymus985465

josera marines
bozita öneriyorum
Bunları da yemezse dişlerini kontrol ettirin.
Dişlerinde sorun yoksa böbrek değerlerine baktırın