Pati Tüyleri

Simbat

Kedimin patilerinin arasından tüyler uzamış durumda sanırım rahatsız oluyor yalarken dişleriyle çekiştiriyor onları kesmeli miyim ?

6 CEVAP

ursaminor

Sanmamanız daha iyi olurdu aslında. Bir tüy kesilince biz nasıl kaşınıyorsak uzarken, onlarda da aynı şey oluyor. Ayrıca bütün kedilerde olan bir şey bu. Cork cork temizler ne zararı olabilir ki?
Ama kesmenizin psikolojik zararları büyük oluyor.

Kedilerin çok içli canlılar olduğunu unutmayın. İstekleri dışında yapılan her işlem onları yaralıyor. Düşünsenize, sizi bir dev tutuyor ve size sormadan ne isterse yapıyor. Saçı uzamış keselim filan :D
Biraz empati yapmak gerekiyor aslında. Gerçekten elzem olmayan şeyler için zorlamamak lazım benim fikrime göre, naçizane...

Amedsoner

Ben kesiyorum çünkü kumunu kakasını bulastiriyor kuruduğu için temizleyemiyor. Bıyık için olan küçük makaslarla kesiyorum. Bence sizde öyle deneyin

Simbat

Makasla bayağı zor oluyor pratik yolu var mı acaba

Kedimekim

https://i.hizliresim.com/y0Or5a.png bu tarz bi alet var ama Turkiye de satisi var mi bilemiyorum

dilege

Bence kesmenize gerek yok, benim kedimde de aynı tüylerden var. Özellikle soğuk iklim kedilerinde görülen bir durum bünyelerini frostbite a karşı korumaları için. Dişleriyle çekiştirmesi de tamamen temizlemek adına, rahatsızlık duyduğu bir şey olduğunu sanmıyorum. Tabi sizin için problem oluyorsa pati ve yüz tüyleri makası var, onunla kesebilirsiniz.

Simbat

En temizi tıraş makinası :) Denedim bayağı rahat oluyor. Teşekkürler hepinize...