Kedimin Karaciğerinde Sorun Var.

yusuf2645

Merhaba kedim 4 yaşında karaciğer ALT değerleri yüksek. Sarılık başlangıcı var. Hiçbir şey yemiyor fakat şırıngayla zorla veriyoruz. Çişini yapıyor ama hiç büyük tuvaletini yapmıyor. Çok halsiz sürekli uzanıyor ve bize yanaşmıyor evde saklanıyor. Veteriner serum veriyor düzenli olarak. İlaçlarımızı kullanıyoruz. Onu böyle görmek bizi çok üzüyor ve sanırım riskli bir hastalıkmış. Gümüşsuyu versem işe yarar mı? Başından böyle hastalık geçen oldu mu? Gümüşsuyu kullanan oldu mu? Lütfen yardımcı olun. Hayvan hastanesini de önerdiler ama evde olması psikolojik olarak daha iyiymiş. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

11 CEVAP

yusuf2645

Yanlış hatırlamıyosanm 400 küsür civarı demişti. Sürekli halsiz kedim ve ilaç takviyesi yapıyoruz mamayı da zorla yediriyoruz. İnşallah tez zamanda iyi olucak. Yarın tekrar kan değerlerine bakılıcak. Her gün seruma gidiyoruz günde 2 olan serumumuz 1 e düşürüldü. Günlerdir tuvalete çıkmayan kedim tedaviye başladığımız ilk gün küçük tuvalete çıktı. Bugün 3. Gün ve ilk kez büyük tuvaletini yaptı sonunda. Umarım bunlar olumlu gelişmelerdir. İyi dilekleriniz için teşekkürler. Gümüşsuyu hakkında bilginiz var mı acaba? Toparlanmasına yardımcı olur mu?

yusuf2645

Yanlış hatırlamıyosanm 400 küsür civarı demişti. Sürekli halsiz kedim ve ilaç takviyesi yapıyoruz mamayı da zorla yediriyoruz. İnşallah tez zamanda iyi olucak. Yarın tekrar kan değerlerine bakılıcak. Her gün seruma gidiyoruz günde 2 olan serumumuz 1 e düşürüldü. Günlerdir tuvalete çıkmayan kedim tedaviye başladığımız ilk gün küçük tuvalete çıktı. Bugün 3. Gün ve ilk kez büyük tuvaletini yaptı sonunda. Umarım bunlar olumlu gelişmelerdir. İyi dilekleriniz için teşekkürler. Gümüşsuyu hakkında bilginiz var mı acaba? Toparlanmasına yardımcı olur mu?

yusuf2645

Kedinizin iyileştiğine çok sevindim. Çok teşekkürler umarım günden güne iyiye gidicek oğlum

Ryhn12

Kediniz düzeldi mi inşallah düzelmistir 🤲

GABRIEL

Çok geçmiş olsun. Yardımcı olamayacağım. Ama soru başa geçsin diye yazıyorum

yusuf2645

Tamamdır çok teşekkür ederim

Ryhn12

Bizimkininde Alt değeri yüksek.186 dan 162 lere düşmüştü en son.Karacigeri yorulmuş dedi veteriner ama sariliktan bahsetmedi, L&D mama kullandık şimdi iyi.Sizin kac Alt değeri?

Ryhn12

Karaciğer kendini yenileyen bir organ, inşallah düzelir umudunuzu kaybetmeyin 😊

Ryhn12

Karaciğer kendini tamamlıyor,toparlanacagina inanıyorum ben 😊 İlerleme olduğuna çok sevindim 🤗 Bizimki de kanlı ishal olmuştu.Hemen veterinere götürdüm antibiyotik tedavisine basladilar.Simdi düzeldi şükür 😊Gümüşsuyu ile ilgili şeyler okudum ama tam bilgim yok.Veterinerinize bi danışın, ya da başka veterinerlere.

yusuf2645

Kedim iyileşti :)) destekleriniz için teşekkürler

yusuf2645

Kedim iyileşti :)) destekleriniz için teşekkürler