Yavru Kedileri Sahiplendireceğim, Anne Üzülür Mü?

Selerorin

Yaklaşık iki aylık bebek kedileri bu hafta sonu sahiplendireceğim. Anneleri çok üzülür mü? Yavrular farklı ailelere gideceği için çok ağlarlar mı?

11 CEVAP

kedilimadam

Çalışan biri ise yavruların ikisini sahiplense çok daha iyi olur...Tüm gün yalnız kalmak çok da keyifli olmayacaktır.Ben de hafta içleri sabahtan akşama kadar evde olamadığım için iki kedi sahiplenmiştim, tüm gün birbirleriyle vakit geçirdikleri için keyifleri hep yerinde:) ama 2ayı doldurmadan sahiplendirmeseniz daha iyi olur.Eğer hala emiyorlarsa 2ayı tamamlasınlar anne sütü konusunda.

Simbat

En azından 1 tanesini annesi ile bırakmanız iyi olacaktır.

Selerorin

Birini bırakmayı düşünüyorum aslında ama bir sonraki hafta onu da yeni ailesi almak istiyor. Yavruları ayrı düşünüyorum anneyi ayrı düşünüyorum, yavrulardan biri de çalışan ve yalnız yaşayan birine gidecek. Akşama kadar haftada beş gün evde yalnız bekleyince çok üzülür mü?

Selerorin

İki kedi için maddi açıdan yeterli olmayacağını ve zor olacağını düşündüğünü söylemişti

Cesminurr

Anne kedi zamanla yavrusundan ayrılıyor diye biliyorum yani onu istemiyor evde doğuran kedinin farkı oluyor mu bilmiyorum tabi de, ben sokaktan hamile kedi bulmuştum,çocuklarından yavaş yavaş kopmaya başlıyor zamanla istemeyeceğini düşünüyorum. O son annesiyle kalan yavruyu sahiplendirebileceğiz en son vakitte sahiplendirin derim anne uzaklaştıktan sonra sorun olacağını düşünmüyorum

kedilimadam

Sahiplenmek isteyenlerin böyle hevesli olmaları ne güzel, ancak yavruların en az 2ay anne sütü almaları gelişimleri ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilmeleri için temel bir gereklilik.Sahiplenecek olanlar a ısrarla bunu belirttiyseniz yeni dostlarının sağlığı için biraz daha sabredeceklerdir diye düşünüyorum.

Evet 2kedi maddi olarak biraz daha masraflı ama sanıldığı kadar fazla da yük olmuyor insana.Kardeşleriyle oynayarak kalabalık bir ortamda bugüne gelmiş bir yavru için gün boyu yalnız kalacağı yeni bir yuvaya alışması ve mutlu olması zaman alacaktır.Yine de elbette ki en sağlıklı kararı siz vereceksiniz...

Amedsoner

Öncelikle en çok isteyene değil yavrular arasında en iri olanı verin. Diğerleri anne sütünü almaya devam etsin. Kaç yavrusu olduğunu yazmamışsiniz ama çifter çifter vermekte fayda var. Ama bunu unutmayın! Hepimiz ilk kedimizi sahiplenirken bize iki kedi sahiplenmeyi önerdiler bir şekilde bakamayiz sandık. O yüzden empati kurun. İnsanları zorlamayın. Şu da bir gerçek ki hepimiz tek kedinin sıkıldığı gerçeğini deneyimledik ve ikinci kedimizi sahiplendik :) Ve alişma süresi vs şeylerle yipranip yiprattik. Yine de yavrulari iki aydan önce vermeyin. Araya zaman koyun. Birer ikişer hafta arayla verin. Anne kedi bir kaç gün arayıp vaz geçiyor. Şimdiden kolay gelsin size.

Selerorin

Birisi biraz daha kalacak iki ayını dolduracak ama diğerleri için bekletebildiğim kadar beklettim zaten, almak isteyenler de bir an önce almaya çalışıyorlar ondan dolayı bayağı arada kaldım :(

canakavi

Sorun yaşamayacaktır bir gün sakin kalır anne yavruları arar ertesi gün unuttur

Nazsansli

Anne kedi zaten bir iki ay icerisinde birakacaktir yavrulari. Tabii ki uzulur fakat yavrularin iyiligi icin sahiplendirmen cok iyi olacaktir. Mumkunse ikisini bir ver

Kedimekim

Aslin da 4 aylik olana kadar anneden ayrilan yavrular strese giriyorlar hatta bi ulke de 16 hftalik olmadan sahiplenilme yasagi getirilmisti. Hem ne kadar cok anne sutu icerlerse ilerde o kadar saglikli olurlar. 4 aylik bir kedi de hala kucuk oluyor o zaman sa sahiplendirebilirsin