Kedim Hortum Gibi İşiyor ???????

Proximaa

Kedim erkek kısır ve kalçasını yukarı kaldırıp işiyor??? Kum hariç her yeri idrar yapıyor ne yapacağım 😭 bildiginiz hortumla balkon yıkar gibi duvarları yıkıyor çişiyle. Ne yapacağım veteriner hicbir şey söylemedi. (Kapali tuvalet de işe yaramıyor sızdırıyor birleşim yerlerinden idrar)

5 CEVAP

GABRIEL

Merhaba. Tam olarak anlamadım. İdrarını kumuna gidiyor ama tuvaletinin duvarlarına mı yapıyor?

AyseMia

Oturmadan kalçayı yukarı kaldırarak idrar yapmayı idrar yollarında sorun olduğu zaman yaparlar dişi erkek fark etmeksizin, yoksa bu şekilde işemek doğalarında asla yok zaten. Koku bırakırken tamamen ayakta yapıyorlar ve daha az yapıyorlar, onunla da ilgisi olduğunu düşünmüyorum o yüzden. Hekiminize söyleyiniz gerekli testleri yapmalı, gerekirse başka bir Hekim'e götürün, durumu normal görünmüyor.

elifgiresun

Benim dişi kısır kedim sürekli kapalı idrar kabının duvarlarına işiyor arada oturarak yapsada çoğunlukla popo havada işiyor . Veterinerimiz bir sorun olmadığını bizim kız çok ürkek olduğundan Her An kaçmaya hazır olabilmek için böyle yaptığını söyledi. Sizin çocuk belki de hala kızgınlık belirtisi gösteriyordur . Erkek kedilerde bazen davranışsal izler kalabiliyor

GABRIEL

Idrar yolu enfeksiyonu yada idrar çıkış yerinde anormallik olabilir mi. Bu yüzden Kuma yaklaştırmak istemiyor olabilir

Proximaa

Evet aynen kumuna gidiyor ve kuyrugunu kaldirip disi kedilerin ciftlesme istegi gibi kalcasini belirginlestirip idrarını duvarlara yapiyor