Kedi Her Şeyi Yiyor

Durukj

Merhaba bahçede beslediğim bir yavru kedi var benim elimden düştüğünü gördüğü ya da yerde bulduğu her şeyi yiyor geçen gün kuyruğunda yaprak gibi bir şey vardı onu severken o da benim elime takılıp düştü benim elimden düştüğünü görünce hemen yedi onu ve sadece onu değil her şeyi yiyor bugün de toprak ve Çimen yedi nedeni ne olabilir ve de nasıl engelleyebilirim

3 CEVAP

aslihan_e

Yavrular öyle oluyor genelde, ev kedisi olmadığı için kontrol edemezsiniz. Geçen bizimki bitkiler için kullandığımız kil bilyesini bulduğu an atmış ağzına kıtır kıtır yiyordu, ağzından zor aldım. Bizimkine kuru mama da alıştırmadık yani mama sandı desek. Yavrular öyle oluyor, her şeyin tadına bakıp keşfetmek istiyorlar, pika sendromu olduğunu sanmam. Ufak tefek yapraktan, birazcık çamurdan bir şey olmayacaktır büyük ihtimalle. Plastik tarzı yerse sorun olabilir.

gizmssahinn

Pika sendromu olabilir bence bir veterinere danışın

Durukj

Cevabınız için çok teşekkürler böyle her şeyi yiyince pilav sendromu diye çok korktum geçen de örümcek ağı yedi bazen de gelip benim ayakkabımı yemeye çalışıyor