Kedim Geceleri Isırıyor

eccakir

Merhaba kedim 6.5 aylık dişi. Yaklaşık 1 haftadır geceleri evin içine salıyoruz daha önce geceleri odasında uyuyordu bir sorun olmuyordu alıştığı için ama artık tuvaletinin yerini değiştirdik ve yavaş yavaş yaz da geldiği için onu o odada daha fazla tutamazdık. İlk 1 2 gece hic uyumadı beni ısırdı evin içinde dolaştı şimdi alışmaya başladı uyuyor ama uyandığı zaman özellikle beni hatta sadece beni ısırıyor, kardeşime hiç bulaşmıyor, kolumdan ayırmaya çalışıyorum sarılıyor daha çok ısırıyor. İlgisini dağıtmaya çalışıyorum o zamanda be yatınca yatağımın üstünde pusuya yatıp başıma atlıyor. Muhtemelen oyun oynamak için yapıyor. Bu ısırıklardan nasıl kurtulabilirim fikri olan var mı ?

3 CEVAP

aleyn

kediler geceleri gündüz olduklarından çok daha aktif olur yatmadan önce bi 15 dk oyun oynayıp yorabilirsiniz, ve bu ısırmalar dönemlik, kedilerin böyle dönem dönem yaptıgı bazı şeyler oluyor bi süre sonra geçiyor bu ısırmalar..

eccakir

Bana fikir verebilecek kimse yok mu ? :)

bsecnl

kısırlaştırırsanız ısırma olayı çözülür