Yaş Mama Ve Kuru Mama Karışımı

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1,5-2 aylık bir yavru kedim var kuru mamaya geçiş aşamasındayız kuru mamayı sade yemediği için yaş mamayla karıştırıp veriyorum yaş mama olarak hills kuru mama olarak virbac veriyorum veteriner önerisiyle, sorum şu olacak biliyorsunuz ki kuru mamayı ıslattığımız zaman onu 20 30 dakika içerisinde tüketmesi gerek ama ben yaş mamayla karışık verdiğim için aynısı geçerli mi çünkü mamasını yedikten sonra önünden alıyorum içinde ki kuru mamaları atıyorum, bir arkadaşım bunu yapmama gerek olmadığını söylüyor ıslatmadığım için, ne yapmalıyım?

5 CEVAP

Cennet29

Bir öğünde yiyeceği kdr hazırlayın yiyip bitirsin kalmasın.

blue_hpood

kuru mamayla yaş mamayı karıştırmayın. kuru mamayı önüne koyup yemezse kaldırın.

Emirrckr

Tabakta kalmasın evet,
Zaten yaz ayındayız,bakteri üremesi için ortam çok müsait.
Yiyeceği kadar hazırlayın az çok kestirebilirsiniz zaten,
Kalan yaş mamayı buzdolabında muhafaza edersiniz.

kedim zaten olması gereken kilonun çok altında annesi öldüğü için, 430 gram şuan o yüzden bir şekilde yedirmeye çalışıyorum kuru mamayı sade önüne koyarsam yemez

Emirrckr

Evet zayıfmış,
Şey de yapabilirsiniz ama önce yaş-kuru karışık alışsın bi kuru mamaya.
Sonrasında zaten o acıktıkça gidip kuru mamasını yiyecek,yaş mamayı temiz içerikli ise örneğin günde bir öğün veya iki günde bir şeklinde verebilirsiniz.
Biz mesela sadece sabahları yaş mama(Schesir)veriyoruz onun haricinde de gün içinde kuru mama yiyorlar.