Kedim Kustu(Fotografli)

aytunccc123

Arkadaslar kedim biraz kosturdu falan ardından garip bi sekilde miyavladi ve kusmaya başladı mamalar bütün bütün çıkmış birde sanki yeşil bi ot falan mı yemiş burda balkonda cicekler var onlardan yemiş olabilir mi?
Birde dün akşamdan beri yaş mamalarini çok iştahlı yemiyor gece koymuştum hiç yememiş kuru mamasını bitirmiş sabahta verdim yine çok az yemiş kuru mamasindan biraz yemiş heralde ve sonra da kusmuş
Oyun oynuyor hasta gibi değil ama neden böyle acaba

13 CEVAP

Emirrckr

Mamasını çok hızlı yemiş,bütün bütün yutmuş gibi duruyor.
Mamanın taneleri çok mu küçük mü acaba?
Bunların sanki çoğunu kırmadan yutmuş.
Birde evet yeşil ot tarzı bir şey var sanki,çiçeklere dikkat edin.
Bazıları kediler için tehlikeli olabiliyor.
İştahsızlığı bence sıcaktan kaynaklanıyordur,bizimkiler de aynı.
Eski iştahla yemiyorlar kesinlikle.
Sizde mümkün olduğunca sabah erken veya gece geç saatler beslemeye çalışın.
Kuru maması düzenli olarak kabında dursun,o acıktıkça yer.
Tekrar kusarsa ve ağzına hiç bir şey sürmezse bir hekim görmesi iyi olur.

Mmtklndr

Öncelikle geçmiş olsun 2 3 sefer kusma oluyorsa veterinerin görmesi gerekiyor. Kusma problemini kedim yavruyken bir iki hafta boyunca yaşadık gastrit ülser teşhisi kondu 3 gün klinikte tedavi gördü düzeldi. Hem kendi veterinerimize hem de fakülteye götürdüm öncelikle kusmadan sonra mama tüketmeyecekmiş kusma durumunda protein kaynaklı gıdalar yedirmeyin denildi 5 6 saat boyunca aç bırakın acıkırsa haşlanmış patates yedirin diye söylemişlerdi. Biz uyguladık faydasını gördük sizde bir deneyin isterseniz inşallah faydası olur çabucak iyileşir yavrunuz.

Emirrckr

İyi,veteriner bulduğunuza sevindim,
Umarım çabuk toparlar,geçmiş olsun.
Eğer kusması devam ederse yarını beklemeyin,gece götürün derim.Madem 7/24 açıkmış.

AyseMia

Malt veriyor musunuz yeterli oranda? Yeşilliği biriken tüyü kusarak çıkarmaya ihtiyaç duyduklarında yiyorlar genelde. Tüy birikimi zaten iştahsızlık da yapıyor.

Mmtklndr

Düzeldiğine sevindim inşallah daha iyi olur 🙏🏻

aytunccc123

Mmtknldr tesekkur ederiz sagolun çok şükür bu sabah iyice toparlamis mamalarini yemiş oyunlarada tam gaz devam

aytunccc123

Evet ya şimdi yine kumuna kustu ve öyle bütün bütün cikti mamalar neden öyle oldu anlamiyorum yaş mamada yemiyor illa kuru mama yiyor
Suanda da uyuyor halsiz gibi biraz
Az önce bol su içti

aytunccc123

Burasıda yazlık yer umarım güvenilir ve 7 24 açık veteriner bulabilirim

aytunccc123

Guncelleme//Simdi biraz yaş mama yedirdim birkaç kasikta olsa

aytunccc123

2 kez kusma yasadik son yediği birkaç kaşık yaş mamayi kusmadi çok sukur
Az önce yoğurt vereyim dedim çok az yaladı sanırım begenmedi ilk kez yemisti zaten bende ustelemedim vermedim
Baya bi oynadı kosturdu şimdi yine uyku moduna geçti sanki ufak bi hastalık geçiriyor ama umarım hızlı toparlar kotulesirse gece de götürürüm veya istahsizlik devam ederse yarın götürürüm burdaki veterinere ulaştım az önce 7 24 acik olduklarını soylediler acil durumda dahi goturebilirim neyseki

aytunccc123

Kitten paste veriyordum gimcat ama skt ağustos 2023 mus az kaldı diye birde havalar sicak buzdolabında saklamak aklimdan çıkmış o yüzden birkaç gündür vermeyi kestim ya bozuksa diye ama olmazsa vereyim kitten pastede de malt vardi diye biliyorum henüz yavru diye direkt malt paste kullanmiyorum kullanmam gerekir mi?

aytunccc123

Evet birkaç gündür istahsiz onceden balık yağı veriyordum onuda şimdi yazliktayiz diye kestim ondan mı kaynaklı diyordum bu istahsizlik çünkü önceden bir paket yas mamayi bir öğünde yiyen bi kediydi yazlikta biraz kilo verdi ayrıca baya fsrkedilir sekilde boyu uzadi

aytunccc123

Bu arada suan yine eski enerjisini yakaladi yerinde duramıyor ordan oraya koşuyor oynuyoruz daha mama yedirmedim en son o birkaç kaşık yaş mamayi yedi ve onu kusmadi tekrardan